Będą spore zmiany w Google Play. Zobacz jakie

Google Play pobierz

Material Design to całkowita zmiana w interfejsie Androida. System będzie prezentował się zupełnie inaczej niż do tej pory. To oznacza, że wiele aplikacji po prostu nie będzie do niego pasować. Dlatego też Google wkrótce zacznie aktualizować swoje appki, aby bardziej pasowały do UI Androida L. Na pierwszy rzut oka idzie Sklep Play. Serwis Android Police miał już okazję przyjrzeć się nowej wersji aplikacji.

Zmiany w wyglądzie aplikacji to naturalna kolej rzeczy po tym, jak zaprezentowało się całkowicie odmienny interfejs systemu operacyjnego. Z oczywistych względów pierwszym appkami, które będą korzystać z Meterial Design będą te od samego Google. Na początek pod młotek pójdzie Sklep Google Play.

Serwis Android Police dotarł do nowej aplikacji w wersji pre-release, czyli jeszcze nieoficjalnej, a to oznacza, że wciąż mogą zajść zmiany, choć nie powinny być one zbyt duże. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to finalna wersja.

Zmienione zostanie praktycznie wszystko, także ekran aplikacji, gry, książki, filmu, czy też albumu muzycznego

Dostrzegam tutaj pewną inspirację Facebookiem, a dokładniej rzecz biorąc – okładką profilu, ponieważ aplikacje, filmy i gry zyskają podobny design. Również będą miał na samej górze strony coś w rodzaju okładki na całą szerokość. Przy okazji filmów od razu pojawi się przycisk play do odtwarzania materiału.

Wygląda również na to, że zmieni się sposób dzielenia się aplikacjami w mediach społeczenościowych. Wcześniej, pod zrzutami ekranów, a nad opiniami, dostępny był przycisk +1 od Google+. Na zrzutach ekranu widać, że pojawi się specjalna belka z przyciskiem „share”, czyli „udostępnij”. Na razie jeszcze nie wiadomo, co pojawi się po jej wciśnięciu, ale jest spora szansa, że także inne społecznościówki, np. Facebook czy też Twitter, ale trudno to w tym momencie rozstrzygać.

Tak nowy Sklep Google ma się prezentować na tabletach:

sklep-play-android-l-tablet-1

A tak nowe Google Play z Material Design ma wyglądać na smartfonach:

sklep-play-android-l-smartfon-1

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o