OmniROM – najnowsza modyfikacja Androida

OmniROM

W świecie zmodyfikowanych wersji Androida najpopularniejsze są CyanogenMod, Pandroid oraz MIUI. Teraz o to miano chcą powalczyć twórcy nowego ROM-u o nazwie OmniROM. Stworzyli go deweloperzy, którzy mają na swoim koncie kilka sporych sukcesów.

Za stworzenie OmniROM wzięli się między innymi użytkownicy o pseudonimach Chainfire, Xplodwild oraz Dees_Troy. Pierwszy z nich ma na koncie między innymi oprogramowanie, które zdejmuje blokadę regionalną z Samsunga Galaxy Note 3. Xplodwild to z kolei twórca świetnej aplikacji aparatu o nazwie Focal, która wcześniej była wykorzystywana przez twórców CyanogenModa, a od pewnego czasu jest samodzielnym projektem (już wiadomo dlaczego). Z kolei Dees_Troy to twórca TWRP recovery tools, czyli narzędzia, bez którego nie dałoby się zmodyfikować wielu smartfonów z Androidem. Zatem każdy z nich zna się na swojej robocie.

Aktualnie ROM jest dostępny między innymi na takie urządzenia, jak chociażby Nexus 4, Nexus 7 w wersji 2012 i 2013, Nexus 10, Oppo Find 5, Xperia Z oraz Xperia Tablet Z. Oczywiście w planach jest wsparcie dla kolejnych smartfonów i tabletów.

Ale czas na najważniejsze, czyli co tak naprawdę oferuje OmniROM? Na samym początku warto zauważyć, że ROM został stworzony na bazie Androida 4.3. Pozwala między innymi na zmianę domyślnego koloru systemu, kontrolę nad wydajnością urządzenia czy też pracę w kilku oknach jednocześnie, czyli namiastkę wielozadaniowości. Są też takie drobiazgi, jak chociażby obracające się ikonki w szybkich ustawieniach. Można powiedzieć, że OmniROM jest bardzo podobny do CyanogenModa. To taki czysty system Android z zaledwie kilkoma usprawnieniami. Jednak finalnie wszystko niemal działa i wygląda tak samo, jak wymyśliło to Google.

Moim zdaniem OmniROM zapowiada się naprawdę ciekawie. Sam zastanawiam się nad zainstalowaniem jakiejś modyfikacji Androida na swoim Nexusie 4 i z pewnością wezmę pod uwagę nowego ROM-a.

Więcej na temat OmniROM możecie się dowiedzieć na oficjalnej stronie www.omnirom.org/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o