Google za 23 miliony zoptymalizuje Androida

android

Android ma to do siebie, że po czasie działa wolniej i wymaga przywrócenia ustawień fabrycznych. Google zna ten problem i zamierza go rozwiązać. Przeznaczono na to 23 miliony dolarów.

Google właśnie sfinalizowało transakcję zakupu francuskiej firmy FlexCore, która specjalizuje w optymalizacji oprogramowania. Przejęcie kosztowało internetowego giganta 16,9 milionów euro, czyli około 23 miliony dolarów. Rozmowy między obiema firmami trwały już od ponad roku.

FlexCore to firma, która powstała 5 lat temu. Została założona przez Gillberta Cabilica, byłego pracownika Texas Instruments. Do tej pory FlexCore zajmowało się przede wszystkim optymalizacją Androida dla operatorów komórkowych, ale firma próbowała swoich sił także na rynku konsumenckim, poprzez aplikację DroidBooster. Co ciekawe, jakiś czas temu zniknęła ona ze sklepu Google Play, co mogło być właśnie następstwem rozmów z twórcami zielonego robota.

Pracownicy FlexCore zostali już włączeni do oddziału mobilnego Google, więc najprawdopodobniej będą cały czas robić to samo, co robili wcześniej, czyli po prostu zajmą się optymalizacją systemu Android. Miejmy nadzieję, że znają się oni na swojej robocie i wkrótce zobaczymy poprawę w działaniu zielonego robota. Przydałoby się to, bo optymalizacja Androida to jedne z głównym argumentów przeciwników tego systemu i raczej trudno z nim dyskutować.

za: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o