Pierwsza aplikacja Apple na Androida rozwścieczyła użytkowników!

Wieczna wojna Jabłka z Androidem zatacza coraz szersze kręgi. Oto bowiem nadgryziony owoc bezczelnie wszedł na teren zielonego robota. Na szczęście hordy bohaterskich użytkowników ruszyły na ratunek Google i Androidowi. Przecież nie mogli puścić tego płazem. Ich wściekłość nie ma granic!

Tak pewnie zaczynałaby się książka fantasy lub gra RPG traktująca o rywalizacji Androida z Apple iOS. O ile oczywiście wzięlibyśmy pod uwagę ostatnie informacje ze świata mobilnego.

Jeśli nie wiecie, to kilka dni temu w Sklepie Play pojawiła się pierwsza aplikacja Apple na Androida. Oczywiście nie ma co liczyć na przydatną appkę, która w jakiś sposób poszerzałaby wachlarz usług dostępnych dla użytkowników tego systemy. O nie! Apple wsadził kij w mrowisko i udostępnił na Androida aplikację, która ma ułatwić przesiadkę z zielonego robota na nadgryzione jabłko. Appka przenosi między innymi – kontakty, wiadomości, zdjęcia, zakładki, kalendarz i wiele więcej.

Wiele z tych rzeczy można zrobić ręcznie lub przez synchronizację samych usług Google, ale nie zmienia to faktu, że każdy, kto planuje przesiadkę z Androida na iOS-a, może skorzystać z możliwości aplikacji Move to iOS (bo tak się właśnie nazywa).

Niestety użytkownicy i fani Androida poczuli się urażeni. Jak to przecież możliwe, żeby Apple właził brudnymi butami na teren zielonego robota i to jeszcze w tak bezczelny sposób. Apple Music – to byłoby ok. Komunikator iMessage – też byłby fajny. Ale aplikacja, która miałaby ułatwiać przesiadkę ze wspaniałego, cudownego i idealnego Androida na korporacyjnego, brudnego i śmierdzącego iOS-a od amejzingowego Apple? Tak nie może być! Toć to plama na honorze każdego Androidowca.

A tak już na poważnie, to użytkownicy Androida zaczęli masowo oceniać aplikację Move to iOS w Sklepie Play. Jak pewnie możecie się domyślić – nie są to zbyt pochlebne oceny. W momencie pisania tego tekstu jest ponad 33 tys. recenzji, z których niecałe 27 tys. z najniższą możliwą oceną. Przełożyło się to na średnią notę na poziomie 1,7 na 5 możliwych.

Ciekawe jakie noty zbierze Apple Music, gdy w końcu pojawi się na Androidzie. Póki co pierwsza aplikacja Apple na Androida na pewno nie ma łatwego życia…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o