Jest już nowy Sklep Google Play 4.9.13 z Material Design (APK)

Google bez szumnej zapowiedzi wprowadził nową wersję sklepu Google Play 4.9.13. Wygląda on dokładnie tak, jak na prezentowanych kilka dni temu przeciekach, co oznacza, że jest przystosowany do Material Design.

Aktualizacja!!!

Jest już nowsza wersja Sklepu Google Play 5.0.31 (link to newer version of Google Play 5.0.13)

Właściwy tekst:

Sklep Google Play przechodził wiele zmian w trakcie swojego istnienia. Jedne były mniejsze, jak aktualizacje bezpieczeństwa i wpływające na stabilność, a inne większe, jak chociażby całkowita zmiana nazwy z Android Market do aktualnej, czyli właśnie Google Play.

Nowa aktualizacja należy raczej do tych średnich, bo choć w wyglądzie aplikacji sporo się zmienia, to jednak zasada działania i funkcje pozostają te same. Trzeba jednak przyznać, że nowa wersja Sklepu Play wygląda zdecydowanie lepiej i nowocześniej.

To, co się zmieniło, to przede wszystkim ekran samej aplikacji, filmu, książki, czy też albumu muzycznego

Na samej górze mamy duży, rozciągnięty na całą szerokość baner ze zdjęciem głównym lub przyciskiem odtwórz w przypadku filmów lub już deweloper wrzucił akurat wideo do swojej appki lub gry. Zaraz poniżej mamy oczywiście nazwę aplikacji i dewelopera oraz ewentualną cenę lub przycisk zainstaluj, gdy program jest darmowy.

Sporo zmian zachodzi niżej. Pod ceną mamy różne rodzaje ikon, które podają nam średnią ocenę danej aplikacji, filmu lub muzyki, gatunek (np. akcja, pop, komedia itp.) oraz przycisk podobne. W każdą z tych ikon można kliknąć. Ocena przeniesie nas do dokładnych ocen i opinii użytkowników. Po kliknięciu w rodzaj aplikacji przeniesiemy się do wyszukiwarki, która wyświetli inne pozycje w tym samym gatunku. Podobne działa… podobnie i Sklep Play pokaże nam zbliżone tytuły. Dodatkowo mogą się też pokazać ikony naszych znajomych, o ile dali aplikacji +1.

Poniżej mamy krótki, jednozdaniowy opis z przyciskiem „więcej informacji”. Po tapnięciu w niego bardzo zgrabnie i ładnie wysunie się pełny opis, np. aplikacji, z podaną wersją, rozmiarem, czy też datą ostatniej aktualizacji. Opis możemy zwinąć poprzez kliknięcie ikony krzyżyka na samej górze lub zgrabne przejechanie palcem od góry do dołu ekranu.

google-play-4-9-13-d

Dalej (poniżej) mamy jeszcze zrzuty ekranu z aplikacji, znowu ocenę danej pozycji z jedną opinią użytkownika oraz trzy ikony: lista życzeń (dodaje do naszej listy), udostępnij (daną pozycję można udostępnić w mediach społecznościowych lub innych aplikacjach) oraz daje +1.

Praktycznie identycznie wyglądają ekrany filmu i muzyki, z tą różnicą, że zamiast jednej ceny możemy mieć dwie (wypożycz i kup) i najczęściej nie mają one zrzutów ekranu. Nieco inaczej prezentuje się ekran książki, głównie dlatego, że jest pozbawiony dużego zdjęcia na samej górze. Jest to zrozumiałe, ponieważ główną grafiką w książkach są ich okładki, które mają orientację pionową i byłoby to po prostu trudne do zrobienia.

google-play-4-9-13-f

Generalnie nowy Sklep Google Play w wersji 4.9.13 prezentuje się dobrze. Trudno mu cokolwiek zarzucić.

Google powoli udostępnia aktualizację sklepu, ale – jak zwykle – potrwa to kilka dni, jeśli nie tygodni. Jeśli nie chcecie czekać, to poniżej macie linki do pobrania w pełni bezpiecznego pliku APK z Google Play 4.9.13:

Pobierz Google Play 4.9.13 APK (AndroidFileHost)

Pobierz Google Play 4.9.13 APK (ZippyShare)

Pobierz Google Play 4.9.13 APK (MediaFire)

Pobierz Google Play 4.9.13 APK (Mega)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Robert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Świetnie się prezentuje. Aktualizacja działa bez zarzutów. Tym co nie mogą się doczekać jak najbardziej polecam. Dzięki wielkie :)