TripAdvisor – aktualizacja, która przyda się w podróży

Wybierasz się w podróż po Polsce lub za granicę? Chcesz zaplanować trasę zwiedzania? Ale pakiet danych poza granicami Polski jest zbyt drogi? Teraz już nie musisz się tym przejmować, gdyż aplikacja TripAdvisor dostała aktualizację pozwalającą na korzystanie w trybie offline.

Aplikacja TripAdvisor do tej chwili, aby działać, potrzebowała dostępu do Internetu. Teraz się to zmieniło. Możesz wygodnie usiąść na kanapie, wybrać restauracje, muzea, przejrzeć mapę a następnie uzyskać dostęp do tych informacji offline.

Aby uzyskać dostęp do funkcji umożliwiającej obejrzenie zawartości danego miasta bez użycia Internetu należy kliknąć „pobierz” u góry ekranu. Na twój telefon zaczną się ściągać wszystkie informacje dostępne dla danego miasta. I tu radzimy używać WiFi, gdyż niejednokrotnie pliki są duże, w zależności od oferty danego miejsca. Po wyłączeniu Internetu mamy dostęp jedynie do 10 opinii na temat miasta oraz nie mamy możliwości zostawienia własnego komentarza.

W tej chwili możemy uzyskać dostęp offline do 300 miast znajdujących się aktualnie w TripAdvisor. Jednak twórcy obiecują, że ta liczba systematycznie będzie się zwiększać. Zapowiadają również, iż w przyszłości aplikacja stanie się pełnowartościowym przewodnikiem, w momencie gdy dostępna będzie możliwość rozpoznawania obiektów.

Książkowe przewodniki zdają się zmierzać do lamusa, w chwili gdy nie potrzebujemy dostępu do Internetu, aby te same dane uzyskać wprost z naszego smartfon’a.

Appka dostępna jest dla użytkowników systemu Android oraz iOS.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o