Wakie – budzik, który połączy Cię z inną, kompletnie obcą osobą

Budzik – przedmiot najbardziej znienawidzony przez wszystkich, którzy muszą rano wstać, czyli praktycznie nas wszystkich. Ostatnio odszedł trochę do lamusa, bo większość z nas korzysta z aplikacji budzika na naszych smartfonach i telefonach. Wszystkie działają tak samo. Ustawiamy godzinę i melodię. Ewentualnie w niektórych aplikacjach ustawiamy jeszcze zadanie, jakie musimy wykonać, aby wyłączyć dźwięk. Nic nadzwyczajnego. Jednak ostatnio powstała aplikacja Wakie. Pewnie pomyśleliście, że producenci chcą wymyślić koło na nowo. Z osądem poczekajcie aż wyjaśnię wam zasadę jej działania.

Twórcy Wakie poszli w trochę inną stronę, niż standardowe aplikacje budzików. Zazwyczaj wybieramy godzinę pobudki. Gdy ta wybije, nie obudzi nas budzik. Nasz telefon zadzwoni, a po drugiej stronie słuchawki będzie inny użytkownik Wakie. Twórcy aplikacji twierdzą, że najlepszą pobudką jest rozmowa z innym człowiekiem. Wykorzystali więc ten fakt przy budowie aplikacji. Rozmowa trwa równo minutę i sama się rozłącza. Użytkownicy aplikacji pochodzą z całego świata.

wakie-aplikacja

Ok, wiemy już, jak odbywa się budzenie nas. Jednak jak wygląda to z drugiej strony? Gdy mamy wolną minutę włączamy Wakie. Wyświetli nam się liczba osób które chcą być obudzone w tym momencie. Aplikacja wylosuje za nas osobę, z którą się połączymy. Będzie to osoba płci przeciwnej. Aplikacja jest w pełni bezpieczna. Jedyne dane jakie udostępniamy to nasze zdjęcie, imię, wiek i narodowość. Są one szyfrowane. Rozmowy dodatkowo są bezpłatne.

Dużą zaletą Wakie jest multiplatformowość. Aplikacja jest dostępna na wszystkie trzy najpopularniejsze systemy mobilne: Android, Windows Phone i iOS. Co ciekawe, film prezentujący możliwości i funkcje Wakie został nagrany na Lumii z Windows Phone. I to we wszystkich dwóch sklepach z aplikacjami. Tak, dwóch, gdyż Wakie nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w App Store. Jak informują twórcy appki – jest ona aktualnie sprawdzana przez Apple i wkrótce powinna zostać zatwierdzona i udostępniona w iTunes App Store.

Wakie to przykład, że nawet tak prostą rzecz jak budzik można dzięki nowym technologiom wzbogacić o ciekawe i niekonwencjonalne rozwiązania. Wakie wzbudził pozytywne emocje. Został ciepło przyjęty nie tylko na rynku ogólnoświatowym. Na polskim Twitterze wiele osób pochwala ten pomysł i uważa go za świetny. Nie ukrywam, że to właśnie tam dowiedziałem się o istnieniu Wakie. Dla mnie również jest to świetne, a przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie. Wnosi ono powiew świeżości do tak prozaicznej rzeczy jak budzik. Wakie pokazuje również jak nowe technologie pozwalają ulepszać i poprawiać nasze codzienne życie. Teraz sami możecie sobie odpowiedzieć czy Wakie wymyśliło koło na nowo.

Strona internetowa aplikacji

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian Jaroszewskidob3k Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dob3k
Gość
dob3k

Na ios nie jest beta tylko jest w trakcie procesu zatwierdzania przez app store (w/g tego co pisza autorzy aplikacji)
„The app is being reviewed by the App Store Review Team.
Please leave your phone number to be the first to know about the launch.”

dob3k
Gość
dob3k

Nie ma za co autorze…

Damian Jaroszewski
Gość

Dziękujemy za sugestię. Poprawiłem i zapomniałem podziękować :)