Wakie – budzik, który połączy Cię z inną, kompletnie obcą osobą

Budzik – przedmiot najbardziej znienawidzony przez wszystkich, którzy muszą rano wstać, czyli praktycznie nas wszystkich. Ostatnio odszedł trochę do lamusa, bo większość z nas korzysta z aplikacji budzika na naszych smartfonach i telefonach. Wszystkie działają tak samo. Ustawiamy godzinę i melodię. Ewentualnie w niektórych aplikacjach ustawiamy jeszcze zadanie, jakie musimy wykonać, aby wyłączyć dźwięk. Nic nadzwyczajnego. Jednak ostatnio powstała aplikacja Wakie. Pewnie pomyśleliście, że producenci chcą wymyślić koło na nowo. Z osądem poczekajcie aż wyjaśnię wam zasadę jej działania.

Twórcy Wakie poszli w trochę inną stronę, niż standardowe aplikacje budzików. Zazwyczaj wybieramy godzinę pobudki. Gdy ta wybije, nie obudzi nas budzik. Nasz telefon zadzwoni, a po drugiej stronie słuchawki będzie inny użytkownik Wakie. Twórcy aplikacji twierdzą, że najlepszą pobudką jest rozmowa z innym człowiekiem. Wykorzystali więc ten fakt przy budowie aplikacji. Rozmowa trwa równo minutę i sama się rozłącza. Użytkownicy aplikacji pochodzą z całego świata.

wakie-aplikacja

Ok, wiemy już, jak odbywa się budzenie nas. Jednak jak wygląda to z drugiej strony? Gdy mamy wolną minutę włączamy Wakie. Wyświetli nam się liczba osób które chcą być obudzone w tym momencie. Aplikacja wylosuje za nas osobę, z którą się połączymy. Będzie to osoba płci przeciwnej. Aplikacja jest w pełni bezpieczna. Jedyne dane jakie udostępniamy to nasze zdjęcie, imię, wiek i narodowość. Są one szyfrowane. Rozmowy dodatkowo są bezpłatne.

Dużą zaletą Wakie jest multiplatformowość. Aplikacja jest dostępna na wszystkie trzy najpopularniejsze systemy mobilne: Android, Windows Phone i iOS. Co ciekawe, film prezentujący możliwości i funkcje Wakie został nagrany na Lumii z Windows Phone. I to we wszystkich dwóch sklepach z aplikacjami. Tak, dwóch, gdyż Wakie nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w App Store. Jak informują twórcy appki – jest ona aktualnie sprawdzana przez Apple i wkrótce powinna zostać zatwierdzona i udostępniona w iTunes App Store.

Wakie to przykład, że nawet tak prostą rzecz jak budzik można dzięki nowym technologiom wzbogacić o ciekawe i niekonwencjonalne rozwiązania. Wakie wzbudził pozytywne emocje. Został ciepło przyjęty nie tylko na rynku ogólnoświatowym. Na polskim Twitterze wiele osób pochwala ten pomysł i uważa go za świetny. Nie ukrywam, że to właśnie tam dowiedziałem się o istnieniu Wakie. Dla mnie również jest to świetne, a przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie. Wnosi ono powiew świeżości do tak prozaicznej rzeczy jak budzik. Wakie pokazuje również jak nowe technologie pozwalają ulepszać i poprawiać nasze codzienne życie. Teraz sami możecie sobie odpowiedzieć czy Wakie wymyśliło koło na nowo.

Strona internetowa aplikacji

 • dob3k

  Na ios nie jest beta tylko jest w trakcie procesu zatwierdzania przez app store (w/g tego co pisza autorzy aplikacji)
  “The app is being reviewed by the App Store Review Team.
  Please leave your phone number to be the first to know about the launch.”

  • dob3k

   Nie ma za co autorze…

   • Dziękujemy za sugestię. Poprawiłem i zapomniałem podziękować :)