Apple myślało o alternatywnych klawiaturach dla iOS

Apple patent

Klawiatura Swype na Androida pozwala na szybkie pisanie, bez odrywania palca od ekranu urządzenia. Z tego też powodu jest ceniona przez wielu użytkowników. Okazuje się, że firma Apple opatentowała bardzo podobny sposób pisania w systemie iOS.

Światło dzienne ujrzał wniosek patentowy aż z 2007 roku, w którym firma z Cupertino opisuje klawiaturę, która z założenia miałaby być bardzo podobna właśnie do Swype. Warto zwrócić też uwagę ma to, że to właśnie w 2007 roku na rynku zadebiutował pierwszy iPhone. Czy to właśnie dla niego była szykowana ta klawiatura?

Teraz to już nie ma większego znaczenia. System iOS ma taką klawiaturę, jaką ma, a rynek rozwiązań alternatywnych praktycznie nie istnieje. Głównie dlatego, że Apple blokuje rozwiązania firm trzecich i często korzystanie z jakiejś klawiatury wiąże się z późniejszym kopiowaniem tekstu, co nie dość, że nie ma żadnego sensu, to jest po prostu piekielnie niewygodne. Nawet twórcy Swype próbowali przenieść swoje dzieło na iOS-a, ale szybko zrezygnowali.

Na szczęście klawiatura Apple jest całkiem wygodna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o