Apple pozwala na pobieranie starszych wersji aplikacji

Apple App Store

Apple nieco zdziwiło swoich użytkowników. Na szczęście zaskoczenie było jak najbardziej pozytywne. Okazuje się bowiem, że nadgryzione jabłko pamięta o osobach, które korzystają ze starszych wersji systemu operacyjnego iOS.

Czym owa troska o użytkowników poprzednich wersji systemu iOS się przejawia? Okazało się, że Apple pozwala teraz na pobieranie starszych wersji aplikacji. Jeśli wciąż masz na swoim iUrządzeniu np. iOS-a 5.0, to aplikacja przygotowana na iOS 7 nie będzie działać w ogóle, albo będzie działać bardzo źle. Jednak teraz Apple pozwoli na pobranie z App Store wcześniejszej wersji appki, która jest przystosowana do Twojego systemu. Łatwe, proste i przyjemne.

Ten ruch nieco dziwi. Przede wszystkim dlatego, że Apple praktycznie nie ma problemów z fragmentacją swoich systemów. Około 90% użytkowników korzysta z jego najnowszej wersji. Jasne, że pozostałe 10% też jest ważne, ale trzeba przyznać, że nowa funkcja to naprawdę ogromny ukłon w ich stronę i jednocześnie pstryczek w nos Google.

To firma stojąca za Androidem powinna zainwestować w tego typu rozwiązanie. Największym problemem zielonego robota jest właśnie fragmentacja, a w sklepie Play pojawia się coraz więcej aplikacji, które do działania wymagają co najmniej Androida w wersji 4.0 lub 4.1. Użytkownicy starszych systemów najzwyczajniej w świecie nie mogą z nich korzystać.

Jednym, no dobra, dwoma słowami – brawo Apple!

źródło: The Next Web

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o