Spotify w końcu pozwala na regulowanie dźwięku w aplikacji

Spotify udostępniło dzisiaj nową wersję aplikacji na iOS. Wprowadza ona kilka bardzo istotnych nowości, ale najważniejszy jest equalizer, z którego użytkownicy Androida mogli korzystać już od pewnego czasu.

Equalizer to funkcja, która moim zdaniem powinna być dostępna w absolutnie każdej aplikacji muzycznej i to od samego początku jej istnienia. Niestety, w przypadku streamingu muzyki – Deezer, Spotify, czy też WiMP – tak nie było. Na szczęście deweloperzy postanowili nadrobić zaległości. Spotify na iOS jest jedną z ostatnich wersji, która otrzyma korektor dźwięku.

Equalizer nie będzie wyróżniał się niczym specjalnym. Spotify przygotowało 22 predefiniowane tryby dla różnego rodzaju muzyki, typów głośników lub po prostu podwyższające głośność. Poza tym użytkownik będzie mógł ustawić suwaki od niskich, średnich i wysokich tonów według własnych preferencji.

Funkcja nie będzie szczególnie przydatna dla osób, które słuchają muzyki przez głośniki w telefonie, ponieważ różnice, ze względu na niską jakość przetworników, będzie po prostu niezauważalna. Jednak na słuchawkach lub dobrych głośnikach zmiany będą spore i to właśnie z myślą o takich osobach Spotify najprawdopodobniej dodaje equalizer.

Aktualizacja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników jeszcze dzisiaj.

Zdjęcie główne: bjornolsson / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o