Nowe funkcje iOS 7, o których mogłeś nie wiedzieć

Apple iOS 7

Wczoraj wieczorem swoją konferencję miała firma Apple, która zaprezentowała dwa nowe iPhone’y. Wszyscy mówią i piszą o modelach 5S i 5C. Tymczasem nic nie dzieje się w sprawie systemu iOS 7. Dlatego też przygotowałem wpis na temat nowych funkcji iOS 7, o których mogliście nie wiedzieć.

Sam Tim Cook powiedział, że nowa wersja systemu operacyjnego Apple to największa zmiana dla amerykańskiego producenta od czasu wprowadzenia pierwszego iPhone’a.

Nowy, kontrowersyjny design

Pierwszą rzeczą, którą na pewno zauważycie w swoich iPhone’ach i iPadach jest całkowicie nowy wygląd systemu operacyjnego. Z jednej strony ma on być bardzo nowoczesny, płaski i minimalistyczny, a z drugiej strony bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Czy Apple to się udało? Wydaje mi się, że tak. Przecież włączenie latarki wcześniej wymagało kilku kliknięć, a teraz wystarczy tylko przesunąć palcem po ekranie.

Jednak nowy design, to też sporo kontrowersji. Dla nowych użytkowników z całą pewnością będzie łatwy i przyjemny, ale zagorzali fani Apple mogą mieć z nim nie lada problemy. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo zmieniła naprawdę sporo. Zniknęło mnóstwo suwaków i zastąpiono jest prostymi przyciskami. Nawigacja jest zupełnie inna niż wcześniej. Niektórzy twierdzą nawet, że zbyt prosta, że Apple posunęło się za daleko, że Apple skopiowało Windowsa 8.

FaceTime Audio

To funkcja, o której mówiło się bardzo niewiele, a która może sporo zmienić. Samo FaceTime było niczym innym, jak wideorozmowami między użytkownikami sprzętów Apple. FaceTime Audio, to dokładnie to samo, tylko bez obrazu. To po prostu rozmowy głosowe w stylu VoIP. Co ważne, odbywają się one przez internet, więc nie jest pobierana opłata za połączenie. Oczywiście zużywa to pakiet danych, ale jeśli akurat jesteście w domu, podłączeni do WiFi, to można powiedzieć, że rozmowa odbywa się praktycznie za darmo.

Apple FaceTime

Control Centre, czyli nowe, szybkie ustawienia

Control Centre to takie proste centrum dowodzenia, z poziomu którego użytkownik ma dostęp do szybkich ustawień telefonu, np. WiFi, trybu samolotu czy też Bluetooth oraz kluczowych aplikacji, jak np. latarka, kalkulator czy też aparat. Control Centre wystarczy tylko wysunąć z dołu urządzenia i po kłopocie. To także tam można regulować jasność ekranu lub zatrzymać odtwarzaną muzykę. Proste i przyjemne. Nie ukrywajmy tego – przypomina to rozwiązanie świetne znane chociażby z Androida.

iOS 7 Control Centre

Jeśli boisz się instalacji nowego iOS-a, to nie ma takiej potrzeby. Owszem, zmian jest dużo, a niektóre z nich są dość drastyczne. Ale nie martw się – system na pewno będzie działać szybciej, sprawniej i szybko się do niego przyzwyczaisz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o