Siri będzie obsługiwać język polski

Jaka jest Siri każdy wie. To inteligentny asystent głosowy w systemie operacyjnym od Apple. Do tej pory Siri nie działała w naszym ojczystym języku, ale jest spora szansa, że już wkrótce to się zmieni. Jak donosi czeski serwis LetemSvetemApplem, a za nim MacKozer z MyApple – asystent głosowy od firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo w najbliższej aktualizacji otrzyma wsparcie dla języka polskiego.

W aktualizacji do iOS 8.1.2 ma się pojawić obsługa trzech języków obcych – polskiego, czeskiego i słowackiego. Najprawdopodobniej dlatego, że są one dość podobne do siebie przez co prace mogły być nieco ułatwione.

W tym przypadku chodzi oczywiście o pełne wsparcie dla języka polskiego, a nie tylko dyktowanie, jak to miało miejsce do tej pory. Oznacza to, że będziemy mogli zadawać Siri pytania w naszym języku, a ona nam odpowie. Zresztą już wcześniejsza funkcja dyktowania wskazywała na to, że prędzej czy później Siri zacznie w pełni obsługiwać język polski.

siri-po-polsku

Trudno nie powiązać tej wiadomości ze zbliżającą się premierą Apple Watch. W końcu zegarek mamy obsługiwać przede wszystkim poleceniami głosowymi. Gdyby nie było obsługi naszego ojczystego języka, to wprowadzenie Watcha do Polski nie miałoby większego sensu. Teraz wiemy, że jest spora szansa, iż zegarek pojawi się w kraju nad Wisłą. Może nie od razu w pierwszym rzucie (chociaż kto wie), ale na pewno w bliskiej przyszłości.

Mnie cieszy, że firmy coraz bardziej dostrzegają nasz kraj. Siri niedługo przemówi po polsku. Microsoft również szykuje obsługę naszego rodzimego języka w Cortanie. Tylko Google pozostaje w tyle. Nie tylko Google Now nie obsługuje polskiego, to wciąż nie możemy kupować urządzeń z rodziny Nexus w dniu ich premiery. Mamy już filmy, książki, czy też muzykę. Brakuje jeszcze właśnie Nexusów, no i może czasopism, ale to akurat błahostka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o