Samsung wierzy, że Tizen będzie alternatywą dla Androida

Samsung jest niekwestionowanym liderem w ilości sprzedanych smartfonów. A Galaxy S 4 jest najszybciej sprzedającym się urządzeniem z systemem Android. Jednak Koreańczycy nie chcą być w pełni zależni od systemu Google i dlatego też tworzą swoje własne oprogramowanie o nazwie Tizen. Co więcej, wierzą, że może się ono stać alternatywą dla zielonego robota.

Jeszcze nie tak dawno pojawiały się plotki, według których Samsung chce zrezygnować z pracy nad nowym systemem operacyjnym. Jednak krótko po tym koreańska firma zaprzeczyła tym plotkom, jednoznacznie stwierdzając, że projekt nie został porzucony.

Prezes Samsunga – J.K. Shin – powiedział w ostatnim wywiadzie, że Tizen nie tylko może być alternatywą dla Androida, ale może także pozwolić na współpracę różnych urządzeń, np. smartfonów, komputerów osobistych, aparatów fotograficznych, a nawet bankomatów do wypłacania pieniędzy. Dodatkowo dał do zrozumienia, że z czasem flagowe urządzenia Samsunga będą działa właśnie na Tizenie.

Samsung bez wątpienia chciałbym chociaż minimalnie odciąć się od Androida. Koreańczycy są za bardzo uzależnieni od systemu operacyjnego Google, co z pewnością im się nie podoba. Przykład Apple’a świetnie pokazuje, że jednocześnie tworzenie oprogramowania i produkcja urządzeń, to dobry krok i zdecydowanie lepsza optymalizacja. Nie jest też tajemnicą to, że deweloperzy zdecydowanie więcej zarabiają z App Store’a niż Google Play i pewnie na to samo liczy Samsung z Tizenem i jego sklepem.

Jednak na razie to tylko gdybania. Na pierwsze urządzenia z nowym systemem mobilnym musimy jeszcze poczekać. Ile? Tego niestety nie wiadomo. Moim zdaniem najbliższym, realnym terminem jest drugi kwartał 2014 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o