Tak ma wyglądać system operacyjny Tizen od Samsunga i Intela

Tizen

Na temat systemu Tizen usłyszeliśmy już wiele, ale wciąż nie wiadomo, kiedy zadebiutuje on na rynku. Samsung i Intel nie spieszą się z jego wprowadzeniem. Jednak właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia Tizena w wersji 3.0 i trzeba uczciwie przyznać, że system zapowiada się naprawdę nieźle.

Oczywiście z samych obrazków nie da się zbyt wiele wywnioskować, ale przynajmniej możemy ocenić interfejs użytkownika. A ten prezentuje się naprawdę nieźle. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to fakt, że Tizen działa na Samsungu Galaxy S 4. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, w końcu OS jest tworzony głównie przez Samsunga.

Tizen

Jeśli chodzi o sam wygląd systemu operacyjnego, to z całą pewnością jest on przemyślany. Na pewno bliżej mu do Windows Phone niż na przykład Androida. Na fotografiach widać, że programiści i graficy zrezygnowali z zaokrąglonych rogów i efektu trójwymiarowego. Zamiast tego mamy proste i ostre kształty, płaski interfejs i pastelowe, stonowane kolory. Na pewno nie można nazwać Tizena krzykliwym i efektownym. Jednak mi takie podejście zdecydowanie się podoba. System operacyjny ma być przede wszystkim łatwy w obsłudze i efektywny, a nie strzelać na prawo i lewo różnego rodzaju wodotryskami. Tizen 3.0 jest nawet nieco elegancki i dystyngowany.

Tizen

Na jednym ze zdjęć widać, że ekran odblokowywania telefonu będzie wyświetlał powiadomienia, np. na temat nieprzeczytanych wiadomości. W wielu miejscach widoczna jest też dolna belka, która w zależności od uruchomionej aplikacji, będzie pełnić inną rolę, np. w odtwarzaczu multimedialnym to właśnie na niej mieszczą się takie przyciski, jak odtwórz, przewiń, pauza czy też stop.

Tizen

Na ten moment niewiele wiadomo na temat premiery systemu Tizen. Podobno ma zostać zaprezentowany w marcu 2014 roku, ale czy tak rzeczywiście będzie? Jest na to spora szansa, ale raczej nie obstawiałbym przy tym jakoś usilnie.

źródło: Tizen Indonesia
za: Engadget

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o