Zbliża się premiera systemu Ubuntu Touch na smartfony i tablety

Ubuntu Touch

Na blogu Ubuntu pojawił się ciekawy wpis, z którego wynika, że wersja systemu operacyjnego Touch, czyli przystosowana do działania na smartfonach i tabletach, zostanie udostępniona już w październiku.

Wpis na blogu pojawił się dokładnie 3 dni temu, czyli 17 września. Można w nim przeczytać, że jesteśmy dokładnie miesiąc od premiery Ubuntu Touch. Oznaczałoby to, że mobilna wersja systemu zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom już 17 października.

Warto wspomnieć, że osoby, które zdecydowały się na zainstalowanie wersji beta systemu, narzekały na wiele błędów. Wymieniali między innymi to, że ekran nie wygasza się sam, nie da się ustawić godziny, a przez to nie działa też budzik, a w systemie jest pełno materiałów pokazowych, jak np. wymyślone kontakty, których nie da się usunąć. To tylko kilka przykładów, które jednak pokazują, że system Ubuntu Touch po prostu nie był jeszcze gotowy.

Jednak jego twórcy obiecują, że finalna wersja będzie odmieniona. Wszystkie błędy nie tylko mają być poprawione, ale też dodano kilka nowych funkcji. Co więcej Canonical przeprowadza już testy stabilnej wersji oprogramowania i prosi użytkowników, aby im w tym pomogli. Wystarczy tylko urządzenie z linii Nexus i już można instalować Ubuntu Touch. System może zawierać jeszcze drobne błędy i dlatego twórcy proszą, aby je zgłaszać. Dzięki temu za miesiąc ma się pojawić system niemal perfekcyjny.

Ubuntu system operacyjny

Jeśli chodzi o sam system, to ma on służyć do kontrolowania wszystkich urządzeń w naszych domach. Pomimo tego, że na smartfonie lub tablecie będzie działać jego mobilna wersja, to po podłączeniu do specjalnej stacji dokującej i monitora, ma działać tradycyjna, desktopowa wersja. W ten sposób wszystkie dokumenty mamy mieć cały czas przy sobie i pracować na tych samych plikach na telefonie i na komputerze.

Jednak system nie zostanie udostępniony od tak sobie, tylko dla tych, którzy chcieliby go zainstalować. Pod koniec 2013 lub na początku 2014 roku do sprzedaży mają trafić urządzenia specjalne dedykowane Ubuntu. Canonical już podobno prowadzi zaawansowane rozmowy z producentami sprzętów mobilnych.

źródło: PC World

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o