Microsoft potwierdził aktualizację GDR3 dla Windows Phone 8

aktualizacja Windows Phone 8

Dzisiaj rano Microsoft na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformował o zbliżającej się aktualizacji systemu Windows Phone 8 o nazwie GDR3 (General Distribution Release 3). Tym samym dowiedzieliśmy się też, co owy update przyniesie.

Po pierwsze Windows Phone 8 GDR3 będzie obsługiwał większe ekrany o przekątnej do 6 cali oraz rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Oznacza to, że potwierdzają się wcześniejsze plotki. Dodatkowo na tak dużych ekranach użytkownik będzie miał możliwość ustawienia w poziomie aż do sześciu małych kafelków lub trzy standardowej wielkości.

GDR3 Windows Phone 8

Wraz z obsługą większych ekranów przyjdzie także wsparcie dla mocniejszych, czterordzeniowych procesorów, w tym aktualnie najszybszego chyba układu Qualcomm Snapdragon 800. To jasno pokazuje, że szykowane są nowe, wydajniejsze sprzęty, które specyfikacją chcą konkurować z hi-endowymi sprzętami z systemem Android.

Kolejne nowości to usprawnienia dla kierowców i osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych pierwszych powstał tryb o nazwie Drive Mode. Po włączeniu go smartfon będzie mógł się łączyć z systemem Bluetooth w samochodzie, automatycznie wysyłać SMS-a do dzwoniących do nas osób, np. że aktualnie prowadzimy i nie możemy rozmawiać. Z kolei z myślą o niepełnosprawnych mają ułatwić korzystanie ze smartfonów osobom, które widzą słabo albo w ogóle. Niestety, mechanizm nie został zbyt dokładnie opisany.

GDR3 Windows Phone 8

Pozostałe zmiany są już dużo mniejsze, ale nie znaczy, że nie były oczekiwane przez użytkowników. Windows Phone 8 w końcu pozwoli na ustawianie własnych dźwięków na powiadomienia, zablokować obracanie się ekranu, połączyć się z siecią WiFi już przy konfiguracji urządzenia (dzięki temu będzie możliwość szybkiego odzyskania danych), zamykanie aplikacji działających w tle czy też będzie lepiej zarządzać pamięcią urządzeń.

Aktualizacja ma trafić do wszystkich telefonów z systemem operacyjnym Windows Phone 8. Microsoft nie podał konkretnej daty. Wiadomo jedynie, że oficjalny debiut nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o