Microsoft prosi HTC o smartfony z Windows Phone?

HTC One

Po ogłoszeniu przejęcia komórkowej interesu Nokii przez Microsoft, pojawiły się pytania na temat pozostałych producentów, którzy mają w swojej ofercie smartfony z systemem Windows Phone. Okazuje się jednak, że nie mają oni o co się martwić. Microsoft wręcz prosi jednego z nich, żeby wypuścił na rynek swoje flagowce z WP8.

Serwis Bloomberg twierdzi, że firma z Redmond zwróciła się do tajwańskiego HTC z prośbą o zainstalowanie Windows Phone na flagowych modelach z serii One i wprowadzenie ich do sprzedaży. Microsoft podobno nawet zaoferował, że zrezygnuje ze swoich opłat licencyjnych za oprogramowanie, co ma być dodatkową zachętą dla producenta smartfonów.

Rozmowy pomiędzy firmami podobno cały czas trwają i wciąż nie zostały ustalone mechanizmy działania. Być może do sprzedaży trafiłyby modele HTC One, na których – przy pierwszym uruchomieniu – możliwe byłoby wybranie systemu operacyjnego Android lub Windows Phone, a być może po prostu pojawiłyby się osobne modele z mobilnymi kafelkami. Nie jest też jasne czy urządzenia HTC pozwoliłyby na szybkie przystosowanie do oprogramowania Microsoftu.

To dość dziwne informacje, szczególnie, że przecież niedługo Microsoft będzie produkował własne smartfony z Windows Phone. To chyba jasno pokazuje, że firmie z Redmond bardziej zależy na popularyzacji samego systemu operacyjnego niż sprzedaży własnych urządzeń. Taka taktyka może się okazać całkiem dobra.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o