VLC na Windows Phone coraz lepsze, ale wciąż dalekie od ideału

Historia odtwarzacza VLC w wersji na Windows Phone nadawałaby się na niejeden artykuł, jeśli nie książkę. Nie o tym jednak miałem pisać. Całkiem niedawno aplikacja w końcu trafiła do Sklepu Windows Phone, ale szybko okazało się, że była to wersja pełna błędów i praktycznie do niczego się nie nadawała. Na szczęście dzisiaj udostępniono nowe wydanie, które eliminuje jeden dość ważny błąd. Nie łudźcie się jednak, że aplikacja zacznie działać idealnie. Wciąż wiele jej brakuje.

Nowa wersja została oznaczona jako: 2015.108.50.1759 i niedawno została udostępniona w Sklepie Google Play. Deweloper zapewnia, że poprawia ona jeden, bardzo ważny błąd, przez który aplikacja zamykała się od razu po uruchomieniu. Pierwsze doniesienia rzeczywiście wskazują na to, że programistom udało się uporać z tą usterką i teraz appka w końcu działa.

Ale nie cieszcie się. Nie oznacza to wcale, że VLC na Windows Phone nadaje się do użytku. Aplikacja cały czas potrafi zawieszać się przy odtwarzaniu muzyki lub filmów, nie wyświetlać obrazu lub nie odtwarzać dźwięku. A to tylko kilka z licznych problemów z tym programem.

Jednak jeśli zapisaliście się na zamkniętą betę VLC na Windows Phone, to i tak zainstalujcie wersję ze sklepu, ponieważ jest to najnowsze wydanie, a deweloper już zapowiedział, że wersje beta nie będą aktualizowane.

vlc-na-windows-phone

Zastanawia mnie jednak, jak deweloper mógł wypuścić aplikację, która kompletnie do niczego się nie nadaje. Jak można udostępnić użytkownikom produkt tak niedopracowany i niekompletny? No i po co były te wszystkie beta testy skoro VLC i tak pełne jest błędów? Czasami lepiej z czymś poczekać i odpowiednio dopracować niż przesadnie się spieszyć. VLC na Windows Phone jest tego najlepszym przykładem.

Aplikację VLC w wersji na Windows Phone możecie pobrać ze Sklepu Windows Phone całkowicie za darmo. Ale czy jest sens to robić?

źródło: WMPU

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o