Windows Phone 8.1 już na co dwudziestym urządzeniu

Firma AdDuplex przygotowała najnowsze dane na temat systemu Windows Phone od Microsoftu. Wynika z nich, że najnowsza wersja mobilnych kafelków, oznaczona jako 8.1, jest już na 5,2 proc. urządzeń. To o tyle ciekawe, że system nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery.

Dane dotyczą maja 2014 roku. Spośród wszystkich urządzeń z systemem Windows Phone, aż 77 proc. stanowią smartfony z Windowsem Phone 8.0, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż jeszcze kilka miesięcy temu. Tylko 17,8 proc. to urządzenia ze starą już wersją oznaczoną jako 7. Ciekawie za to prezentują się dane na temat Windowsa Phone 8.1. Ten znalazł się już w 5,2 proc. telefonów, co bez wątpienia jest nieco zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ta wersja jest jak na razie dostępna tylko dla deweloperów. To też w pewien sposób pokazuje, jak użytkownicy gonią za nowościami.

adduplex-maj-2014-windows-phone-systemy

Wciąż najpopularniejszym smartfonem z mobilnymi kafelkami pozostaje Nokia Lumia 520, która zgarnia aż 33,7 proc. rynku. Na drugim miejscu znajduje się Lumia 625 z wynikiem zaledwie 6,7 proc., a na trzecim Lumia 920 (6,2 proc.). W pierwszej dziesiątce znajdują się same telefony od fińskiego producenta, który niedawno został przejęty przez Microsoft.

adduplex-maj-2014-windows-phone-smartfony

Sytuacja nieco inaczej wygląda w naszym kraju. W Polsce Nokia Lumia 520 cały czas jest najpopularniejsza, ale jej udział w rynku to 24,5 proc., czyli nieco mniej niż światowa średnia. Na kolejnych miejscach są Lumia 625 (14,8 proc.) oraz HTC 8S (6,5 proc.).

Fot. Wikipedia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o