Microsoft szykuje kolejną aktualizację Windows Phone 8

W tym roku użytkownicy systemu Windows Phone mogą się spodziewać jeszcze jednej aktualizacji oprogramowania, oznaczonej jako General Distribution 3 (GDR3). Będzie to ostatni update przed premierą wersji WP 8.1.

Aktualnie wszyscy użytkownika Windows Phone’a, którzy zdecydowali się na aktualizację, albo już mają na swoich smartfonach wersję GDR2, albo wkrótce powinni ją otrzymać. Wielu sądziło, że to ostatnia zmiana w oprogramowaniu mobilnego systemu przed debiutem wersji 8.1. Okazuje się jednak, że okienka, a w sumie to kafelki Microsoftu zostaną zaktualizowane raz jeszcze.

Wersja GDR3 ma trafić na telefony użytkowników jeszcze w tym roku. Z niepotwierdzonych jak na razie informacji wynika, że wprowadzi oni kilka małych, ale dość kluczowych zmian w systemie operacyjnym. Pierwszą nowością na być możliwość wyłączenia automatycznego obracania ekranu. Tak, Windows Phone 8 nie ma tej opcji. Za każdy razem autoobracanie jest włączone i nie da się go dezaktywować.

Kolejne zmiany mają dotyczyć interfejsu użytkownika, który ma być przystosowany do rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli i ekranów większych niż 5 cali. Nowości mają także dotknąć Live Tiles. Jednak najciekawszą informacją wydaje się to, że Microsoft chce przenieść wiadomości tekstowe na ekrany komputerów. Oznacza to, że jeśli dostaniemy SMS-a, to nie będziemy musieli sięgać po smartfona, bo wiadomość pojawi nam się na ekranie PC. Jeśli ktoś dużo pracuje przy komputerze, jak ja, to taka funkcja może być dla niego bardzo ciekawa.

Aktualizacja ma być podobno gotowa w połowie września, czyli w czasie, w którym Nokia ma zaprezentować nowe urządzenie z dużym wyświetlaczem. Z kolei na początku roku możemy się spodziewać naprawdę spore aktualizacji, roboczo nazywanej Blue, która zmieni Windows Phone’a 8 w Windows Phone’a 8.1.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o