6 cech Huawei P20, na które warto zwrócić uwagę

Huawei P20 to telefon, który ma szansę spowodować, że chińska firma na stałe dołączy do czołowych producentów smartfonów. Oto 6 cech, które przekonają Was, że nowy flagowiec chińskiego koncernu to więcej niż ulepszona wersja ubiegłorocznego modelu.

1. Wyświetlacz

W nowym modelu Huawei rolę ekranu pełni 5,8-calowy panel IPS LCD. Nie znajdziemy tu, co prawda, coraz popularniejszej technologii OLED, ale jakość wykonania oraz rozdzielczość 2240 x 1080 pikseli powodują, że kolory są dobrze odwzorowane. Przewagą wyświetlaczy IPS LCD nad ich odpowiednikami wykonanymi w technologii OLED jest ponadto brak niebezpieczeństw wypalenia ekranu, gdy zostawimy go długo w stanie bezczynności.

2. Układ i RAM

Huawei P20 został wyposażony w ośmiordzeniowy układ Kirin 970. Do tego producent oferuje 4 GB RAMu, czyli dwa razy więcej niż ma np. iPhone 8. Pod tym względem analizowany sprzęt spełnia wszystkie wymogi stawiane współczesnym smartfonom i gwarantuje dobrą wydajność podczas codziennej pracy.

3. Aparat

Do tej pory mogło się wydawać, że mamy do czynienia z przeciętnym telefonem. Wrażenie to zmieni się diametralnie, gdy weźmiemy na warsztat aparat. W tym przypadku nie warto zastanawiać się, które rozwiązanie jest lepsze: optyczna stabilizacja obrazu (OIS) czy elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS), ponieważ aparat w Huaweiu wykorzystuje obie te technologie. Za efekt WOW odpowiada zaś stabilizacja obrazu oparta na sztucznej inteligencji (AI Image Stabilization). W prostych słowach jej zastosowanie oznacza, że model P20 robi lepsze zdjęcia niż jakikolwiek inny Huawei dostępny kiedykolwiek na rynku, a konkurencja musi mieć się na baczności.

4. Wygląd

Telefon dobrze układa się w ręku, a wykorzystane materiały sprawiają, że telefon wygląda tak, jak powinna wyglądać elegancka i klasyczna konstrukcja z górnej półki. Bardzo ciekawy efekt tworzą powłoki w kolorze Twilight i Midnight Blue. Wybierając jedną z nich, otrzymujemy bardzo atrakcyjne wizualnie wykończenie na wysoki połysk.

5. Cena

Obecnie Huawei P20 kosztuje niecałe 2700 złotych. Cenowo plasuje się więc w środku stawki. Za tę cenę dostaniemy jednak znacznie więcej niż oferuje przeciętny smartfon. Parametry modelu P20 pokazują, że jest to bardzo wydajny telefon, na którego zakup nie wydamy fortuny.

6. Wersje

Dodatkowo smartfon występuje w trzech wersjach. Bardziej wymagający mogą wydać 900 złotych więcej i cieszyć się modelem PRO, posiadającym większy wyświetlacz, pojemniejszą baterię oraz więcej pamięci operacyjnej (6 GB!). Oszczędni mogą zaś zadowolić się skromniejszą wersją lite i zaoszczędzić 1000 złotych w stosunku do wersji bazowej. Dopasowanie oferty do potrzeb różnych grup klientów należy zapisać firmie Huawei jako zdecydowany plus.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o