iPhone X – czy wysoka cena urządzenia to również wysoka cena serwisu?

Gdy Apple upublicznił ceny iPhone X z różnych stron było słychać głosy niezadowolenia wymieszane z głosami oburzenia. Ceny zaproponowane przez firmę z Cupertino nie tyle co odstraszały – one po prostu wprawiały w osłupienie. Wszystko mogło świadczyć o błędnej polityce cenowej amerykańskiego giganta. Przemówiły jednak finansowe fakty.

Apple po raz kolejny udowodnił, że wie jak zarabiać pieniądze. W drugim kwartale 2018 roku odnotowało wyraźne wzrosty we wskaźnikach finansowych przedsiębiorstwa niezwykle zadowalając wszystkich akcjonariuszy. Główny flagowiec pozwolił na zwiększenie średnich wpływów z urządzenia. Dodatkowo CEO Apple zapewnił, w trakcie rozmowy z analitykami, że obecny flagowiec był „najlepiej sprzedającym się telefonem każdego tygodnia w trakcie kwartału”. Dokładne liczby w prawdzie nie padły. 52,2 mln sztuk sprzedanych smartfonów do zakładanych 51,9 mln i tak robią wrażenie.

Iphone X poza swoja zaskakującą ceną (w dniu debiutu w Polsce wynoszącą dla wersji 64gb – 4979 zł i dla wersji 256 gb – 5729 zł) zaskakuje również możliwością serwisowania. Jest ona w zasadzie znikoma. Z uwagi na specyficzną konstrukcję w przypadku uszkodzenia możemy co prawda liczyć na wymianę ekranu (koszt w zależności od serwisu od 1400 zł w górę). Jednak pomimo zapewnień producenta, że w iPhonie X użyto najbardziej wytrzymałego szkła, jakie dotychczas zostało użyte w smartfonach – dalej mamy do czynienia ze szkłem, które w kontakcie z np. betonem zachowa się tak, jak na szkło przystało. Co w przypadku rozbicia całej obudowy? Pozostaje nam wymiana całego urządzenia po preferencyjnej cenie.

Jak to bywa z nowymi modelami ceny ich serwisowania początkowo są bardzo wysokie. Warto jednak pamiętać o tym, że z czasem ceny samego urządzenia spadają i dodatkowo pojawiają się możliwości używania zamienników. Podobnie jest z serwisowaniem starszych modeli. Warto zawsze sprawdzić aktualne ceny w serwisie apple i porównać je z innymi dostępnymi na rynku. Nieautoryzowany serwis Apple w danej chwili może oferować dużo bardziej atrakcyjne ceny i co najważniejsze korzystniejszy termin wykonania usługi. Dowiedz się ile kosztuje wymiana szybki w iPhone!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o