Serwis Apple – wymiana szybki w iPhonie

Wśród wielu innych smartfonów applowski iPhone wyróżnia się w różnych kategoriach. Z opinii osób użytkujących wynika, że w porównaniu z innymi markami znacznie dłużej nadaje się do użytku. Dlaczego warto z niego korzystać i jak przedłużyć czas, przez który będzie Ci służyć?

Sprzęt Apple

Mimo że telefony od Apple są jednymi z najbardziej pożądanych na świecie, to nie są pozbawione wad. Każdy z modeli miał mniejsze lub większe mankamenty, które niekoniecznie były widoczne od razu, ale występowały dość często podczas użytkowania.

Poniżej zebraliśmy listę najczęstszych usterek, które powtarzały się w poszczególnych modelach iPhone’ów. Wymieniliśmy również kilka takich, które nie wynikają z winy producenta, ale z nimi równie często użytkownicy zgłaszają się do serwisów.

Wymiana szybki wyświetlacza

Uszkodzony wyświetlacz i zbity ekran telefonu to zdecydowanie najpopularniejsze usterki dopadające praktycznie każdy telefon z ekranem dotykowym. Z takimi uszkodzeniami najczęściej właściciele iPhone’ów trafiają do . Pęknięcie wyświetlacza zazwyczaj wynika z upadku z wysokości na twarde podłoże lub ze zgniecenia np. w kieszeni. Jakość i trwałość wyświetlaczy w gruncie rzeczy jest podobna u wszystkich producentów telefonów. Trzeba jednak przyznać, że wyświetlacze w telefonach iPhone nie pękają częściej niż w innych telefonach, a najczęściej uszkodzenie szybki wynika ze zwykłej nieuwagi. Warto zabezpieczyć swój telefon przed zarysowaniami szkłem hartowanym, które przy okazji może przejąć też siłę uderzenia przy upadku na twarde podłoże i uchronić wyświetlacz przed uszkodzeniem. Wymiana szybki iPhone, w zależności od modelu to koszt od 150 zł w najstarszych modelach do nawet 1500 zł  w najnowszym modelu iPhone X.

Ekrany Apple iPhone

W 2014 roku miała miejsce premiera dwóch iPhone’ów – 6 i 6 plus. Ten drugi wzbudził spore zaskoczenie wśród fanów Apple’a , bowiem stworzono smartfona o przekątnej ekranu 5,5”. Do tej pory ten model iPhone’a uchodzi za trwały i jeden z najpopularniejszych telefonów. Jednak powoli coraz częściej przerzucamy się na nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie iPhone’y 7, 7 plus, 8, 8 plus i X. Premiera ostatniego, najnowszego modelu iPhone X miała miejsce w październiku 2017 roku. Czas ten był dla Apple’a bardzo rewolucyjny, ponieważ nowe smartfony zaczęły znikać ze sklepowych półek jak świeże bułeczki. iPhone X różni się od pozostałych swoich poprzedników tym, iż ma obudowę ze szkła i  stali nierdzewnej, co znacząca zwiększa jego trwałość. Przy tym telefon zachowuje elegancki design i chroni przez upadkami nie tylko wyświetlacz, ale całe urządzenie.

Usterki Apple iPhone

Inne często występujące usterki w urządzeniach Apple iPhone to również uszkodzone gniazdo ładowania, nie działające wifi, utrata danych po zalaniu telefonu lub problemy z oprogramowaniem, dlatego serwisy Apple mają pełne ręce roboty praktycznie przy każdym modelu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o