Zbita szybka w iPhone? Wybierz sprawdzony serwis specjalizujący się w tego typu naprawach

Większość z nas miało w swoim życiu sytuację, która doprowadziła do trwałego uszkodzenia dotyku w telefonie. Niefortunny upadek urządzenia na beton, płytki, a nawet często miękki dywan sprawiają, że szybka, szczególnie w urządzeniach od Apple może popękać. Co dalej? Próbować wymieniać samemu, czy zlecić to zadanie profesjonalistom?

Najbardziej wrażliwa część iPhone’a

Nikt nie ma wątpliwości co do tego że najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem iPhona jest właśnie szybka. Praktycznie każdy miał w życiu taką sytuację, że po upadku pojawiała się szrama, albo kilka pęknięć na gładkiej powierzchni. Nie da się przed tym bronić, nikt nie jest doskonały, a wystarczy sekunda nieuwagi. Jednocześnie, szybka jest najważniejszym elementem telefonu. Uszkodzenia przeszkadzają w korzystaniu z urządzenia, a czasem wręcz je uniemożliwiają. Producent a czasem i dystrybutorzy oferują nam co prawda gwarancję, jednak jeśli jednak to my zawiniliśmy, to oczywiście my musimy sobie z tym poradzić.

Nie rób tego samemu

Nie należy próbować wymienić ekranu w iPhonie na własną rękę. Jeśli w wyniku naszych działań powstaną jakiekolwiek dodatkowe uszkodzenia, to to właśnie my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Może nam się to wydawać łatwe, przecież jest tyle poradników, filmów instruktażowych krok po kroku. Jednak taka ingerencja w podzespoły niewątpliwie podpada to pod „nieautoryzowaną modyfikację”, która sprawia że nasza domyślna ograniczona gwarancja od Apple przestaje działać i do innych napraw konieczny jest serwis pozagwarancyjny. Czyli jeśli coś się stanie, awarii ulegnie kolejna rzecz, nawet nie z naszej winy, gwarancja nie będzie jej już obejmować, co generuje nowe koszty, zamiast szybki może zajść konieczność wymiany kolejnych części. Przy czym pamiętajmy że uszkodzony może zostać znacznie ważniejszy i droższy komponent niż ekran.

Konieczny jest profesjonalista

Rynek jest przygotowany na nasze własne błędy. Są odpowiednie jednostki, które za pomocą swojej wiedzy i odpowiednich narzędzi, pomogą nam zająć się problemem. Odpowiednie serwisy oferują wymianę szybki iPhone, jest to rozwiązanie wygodne, możemy sami przyjechać do serwisu i dokonać tego od ręki, na miejscu, co nie powinno zająć dłużej niż 20 minut. Oczywiście jest też możliwość naprawy wysyłkowej. Ceny wymiany szybki w iPhone są zależne od posiadanego modelu. Pamiętajmy również że w tego typu punktach naprawimy też inne sprzęty z jabłkiem w logo. Ich działalność nie ogranicza się jedynie do wymiany szybek, ale w ofercie są też usługi dotyczące iPadów, MacBooków, czy też wsparcie przy dobieraniu folii ochronnych do telefonu. Dodatkowo serwisy zajmujące się wymianami szybki w iPhone, oferują nam odpowiednie gwarancję na ich usługi, więc pozbywamy tego ryzyka, które podejmowalibyśmy przy własnej próbie naprawy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o