W Pokemon GO pojawiły się informacje o 2. generacji Pokemonów

Chyba niemal każdy gracz Pokemon GO ze zniecierpliwieniem czeka na 2. generację stworków. Być może nastąpi to już niedługo, bowiem w najnowszej aktualizacji pojawiły się informacje o kolejnych 100 stworkach.

Eksperci ze The SilphRoad przeanalizowali najnowszą wersję gry Pokemon GO 0.45.0 w wersji na Androida. W kodzie udało im się znaleźć ciekawe informacje, które wskazują na to, że 2. generacja stworków jest bliżej, niż mogłoby się nam wydawać.

Druga generacja Pokemonów

W najnowszej wersji Pokemon GO pojawiła się między innymi informacja o 100 nowych Pokemonach. Dokładnie tyle kieszonkowych stworków zostało dodanych w 2. generacji gier Nintendo, czyli Pokemon Silver i Pokemon Gold. Numer 152 w PokeDexie ma Chikorita, a 251 legendarny Celebi. Jednak nie ma co liczyć na to, że już teraz nowe stworki pojawią się w grze. Informacje na ich temat znajdują się w najnowszej wersji gry, ale nie są one jeszcze aktywne. Jedno jest pewne – premiera 2. generacji jest bliżej niż dalej.

Co z Ditto?

Ale to nie jedyna nowość. W kodzie gry pojawiła się informacja o zupełnie nowym ataku o nazwie „Transform”. Początkowo może się to wydawać mało znaczące, ale bez wątpienia odnosi się on do Pokemona, który do tej pory nie był dostępny. Mowa o Ditto, którego mocą jest możliwość zmieniania się w stworka, z którym walczy. Dodanie nowego ataku może świadczyć o tym, że Ditto już niedługo spotkamy na mapie Pokemon GO. Możliwe, że stanie się to dopiero przy okazji 2. generacji, gdzie jednocześnie wprowadzona zostanie możliwość hodowania stworków. A w tym Ditto odgrywa ogromną rolę.

Co jeszcze?

Nowa aktualizacja wprowadziła też kilka nowości, z których już teraz możemy skorzystać. Najważniejsza to dzienne i tygodniowe bonusy za złapanie pierwszego Pokemona i odwiedzenie PokeStopa. Poza tym, po przejęciu Gymu, przez pewien czas tylko my możemy dodać do niego swojego Pokemona. Wcześniej zdarzały się sytuacje, w których po przejęciu Gyma ktoś szybko dodawał swojego stworka i całą walkę musieliśmy zaczynać od nowa.

Więcej o drugiej generacji Pokemonów dowiecie się z mojego wcześniejszego tekstu: Druga generacja Pokemonów w Pokemon GO – czy warto czekać?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o