Android Lollipop drenuje baterię urządzenia. Dlatego premiera się opóźnia?

Android 5.0 Lollipop miał zadebiutować 3 listopada. Zamiast tego Google udostępniło jedynie wpis na blogu, na którym poinformował o premierze nowej wersji systemu, za którym nie poszły czyny. Użytkownicy poprzednich Nexusów cały czas czekają na „lizaka”. Okazuje się, że winny mógł być błąd w oprogramowaniu.

Użytkownicy, którzy mają okazję korzystać z wersji Preview Androida Lollipop, zauważyli, że ich urządzenia często same się wybudzają, gdy korzystają z połączenia przez WiFi. To z kolei przekładało się na dużo szybsze zużycie energii smartfonu lub tabletu.

W ustawieniach baterii kategoria miscellaneous (ang. różne) często była odpowiedzialna za 60-70 proc. zużycia akumulatora w urządzeniu mobilnym, a czasami nawet za ponad 100 proc., co oczywiście nie ma najmniejszego sensu. Jedno jest pewne – bateria zużywała się kosmicznie szybko, czasami nawet w ciągu 2-4 godzin od pełnego naładowania, co oczywiście jest sytuacją kompletnie niedopuszczalną.

nexus-android-lollipop

Serwis Android Police dowiedział się od Google, że problem jest firmie znany i prace nad jego rozwiązaniem już trwają. Po niedługim czasie usterka została oznaczona jako rozwiązana, więc problem nie powinien już występować w finalnej wersji Androida Lollipop. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie szybkie zużywanie baterii mogło być jednym z wielu lub jedynym powodem, dla którego premiera nowej wersji zielonego robota przedłuża się.

Android 5.0 Lollipop miał zadebiutować dokładnie 3 listopada. Wszyscy spodziewali się, że tego dnia ruszą aktualizację OTA, a na stronach Google pojawią się obrazy systemu do przynajmniej kilku Nexusów. Tak się nie stało, najprawdopodobniej z powodu jakiś usterek systemu. Dzisiaj już wiemy, że jedną z nich mógł być właśnie opisywany problem z baterią.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery systemu Android 5.0 Lollipop dla Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 10 i Nexusów 10. Google Polska poinformowało wczoraj, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to przyszły tydzień, a dokładnie 12 listopada. Jednak nie jest to oficjalna informacja od Google, więc nie możemy brać jej za pewnik.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o