Samsung Pay i Android Pay już niedługo w Polsce

Polska przez wiele lat była dla firm technologicznych krajem trzeciego świata. Musieliśmy czekać na debiut znanych usług. Teraz nie dość, że się to zmieniło, to coraz częściej jesteśmy krajem pierwszego wyboru. Tak też ma być z Samsung Pay i Android Pay, które nie są jeszcze szeroko dostępne w Polsce.

O całej sprawie donosi Rzeczpospolita, a za nią powtarza Bankier.pl. Jeszcze w tym roku zarówno Samsung, jak i Google zamierzają wprowadzić swoje systemy płatności mobilnych, czyli realizowanych przy pomocy smartfonów. Staną się one naturalną konkurencją dla gotówki i kart płatniczych. Do tej pory były dostępne w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Korea Południowa, Singapur oraz Stany Zjednoczone. Kolejnym ma być właśnie Polska.

Co ciekawe, informacja została potwierdzona przez rzeczniczkę Google w Polsce:

– Polska wydaje nam się szczególnie dobrym miejsce, żeby uruchomić Android Pay. Chcielibyśmy wystartować jeszcze w tym roku – powiedziała Marta Jóźwiak, rzeczniczka Google w Polsce.

Obie firmy prowadzą już zaawansowane rozmowy z bankami. Ich udział jest niezbędny we wprowadzeniu usług w Polsce. Zarówno Android Pay, jak i Samsung Pay wykorzystują technologię zbliżeniową NFC, dzięki której można płacić przy pomocy telefonów komórkowych. Smartfona wystarczy tylko zbliżyć do terminalu płatniczego, dokładnie tak samo, jak w przypadku kart zbliżeniowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o