Android Pay za chwilę zadebiutuje w Polsce – to już pewne!

Wielu użytkowników w Polsce z pewnością czekało na premierę Android Pay, czyli płatności mobilnych Google’a. Jeśli należysz do tej grupy, to mam dobrą informację. Android Pay za chwilę pojawi się w naszym kraju. To już praktycznie pewne.

Doniesienia o premierze Android Pay w Polsce pojawiły się już wiele tygodni temu. Płatności mobilne miały być dostępne w trzecim kwartale 2016 roku. Tego terminu nie udało się dotrzymać, ale na szczęście opóźnienie nie jest duże. Oto bowiem Android Pay już za chwilę zostanie zaprezentowany. Stanie się to dokładnie za tydzień, czyli 16 listopada.

Skąd takie informacje? Firma Havas PR, która zajmuje się public relations Google w Polsce, zaprosiła dziennikarzy i blogerów technologicznych (w tym mnie) na konferencję. Ta odbędzie się właśnie 16 listopada tego roku. Hasło przewodnie to: „Google – Zbliżasz. Płacisz.Gotowe”. To dość jasno sugeruje, jakiego tematu będzie dotyczyć to spotkanie – Android Pay zadebiutuje w Polsce. To już pewne.

android-pay-w-polsce

Android Pay pozwala na dokonywanie płatności przy pomocy telefonu komórkowego. Smartfon, dzięki modułowi NFC, staje się czymś w rodzaju karty zbliżeniowej. Wystarczy przyłożyć go do terminala płatniczego, aby dokonać płatności. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba nosić przy sobie kart płatniczych. Transakcję można potwierdzić, np. odciskiem palca, o ile nasz telefon jest wyposażony w odpowiedni czytnik. Co ważne, Android Pay jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. Sklep nie otrzymuje numeru karty, a jedynie unikalny token, który później jest łączony z odpowiednim rachunkiem.

Na ten moment wciąż pozostaje kilka niewiadomych. Na konferencji z pewnością dowiemy się, kiedy system dokładnie zostanie uruchomiony. Nie wiemy też, jakie banki w Polsce zdecydowały się na wprowadzenie nowego systemu płatności. Tego wszystkiego dowiemy się już za tydzień.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o