Czy tak właśnie będzie wyglądać Apple iPad Air 2? (zdjęcia i wideo)

Wietnamski blog Tinhte.vn opublikował zdjęcia i wideo pewnego urządzenia. Redaktor serwisu twierdzi, że to nadchodzący wielkimi krokami iPad Air 2. Pomimo tego, że urządzenie nie zostało włączone, informacje wydają się być dość wiarygodne.

Według doniesień blogera, nowy iPad Air ma mieć zaledwie 7 mm grubości. Pokrywałoby się to z tym, co oferują oba nowe iPhone’y, których grubość to odpowiednio 6,9 oraz 7,1 mm. Poza tym Apple ma utrzymać stylistykę swoich nowych telefonów, co odzwierciedlone będzie między innymi w przyciskach regulacji głośności.

1-apple-ipad-air-2

Poza tym wygląd iPada Air 2 ma bardzo przypominać poprzednią generację. Ważną zmianą, zgodną z wcześniejszymi plotkami, będzie wprowadzenie przycisku Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Przycisk ma być chroniony przez szafirowe szkło. Dodatkowo zniknąć ma przycisk wyciszania dźwięków, co może wydawać się spory zaskoczeniem. Bloger, który opublikował zdjęcia i wideo, twierdzi, że jest to spowodowane chęcią zaoszczędzenia miejsca i odchudzenia tabletu.

2-apple-ipad-air-2

Jednego możemy być pewni – nie jest to jeszcze finalna wersja iPada Air 2, a jedynie prototyp lub jedna z wczesnych edycji. Być może właśnie w takiej formie tablet trafi do sprzedaży, a być może będzie wyglądać nieco inaczej. Jednak na wielkie zmiany nie ma co liczyć. W końcu Apple rzadko zmienia design swoich urządzeń i o ile w przypadku iPhone’ów 6 dało się to jeszcze zrobić, o tyle iPad zdaje się dawać mniejsze pole do manewru (pomimo tego, że jest większy).

Jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery iPada Air 2. Najprawdopodobniej tablet zostanie zaprezentowany już 16. października, razem z oficjalną premierą systemu OS X 10.10 Yosemite oraz nowymi iMakami z ekranem Retina. Jednak i to na razie plotki, więc do informacji lepiej podchodzić z pewnym dystansem.

4-apple-ipad-air-2

Mnie osobiście ciekawi ewentualna sprzedaż nowego iPada. W końcu tablety przeżywają ostatnio mały kryzys i nie cieszą się już taką popularnością. Ciekawe, czy fani Apple o tym nie wiedzą i kupią nowy tablet z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o