Cyanogen chyli się ku upadkowi! Kolejne zwolnienia w firmie

CyanogenMod

Cyanogen Inc. to firma, która jest odpowiedzialna za system CyanogenOS. Jeszcze kilka miesięcy temu jej właściciele zarzekali się, że pokonają Google. Dzisiaj zwalniają kolejnych pracowników i zamykają oddziały w Seattle oraz Waszyngtonie.

Firma Cyanogen Inc. ma coraz większe problemy. Chociaż kilka miesięcy temu jeden z jej szefów – Kirt McMaster – twierdził, że w ciągu kilku lat uniezależnią Androida od Google, to dzisiaj wiadomo, że z tych zapowiedzi nic już nie wyjdzie. Już w połowie lipca firma zwolniła około 20% swojej załogi, a teraz doszło do kolejnej redukcji.

Na razie nie wiadomo, jak duże były to zwolnienia. Pewne jest natomiast to, że do końca roku firma chce zamknąć swoje oddziały w Seattle oraz Waszyngtonie. Część pracowników ma dostać oferty pracy w głównej siedzibie Cyanogen Inc w Palo Alto w Kalifornii, ale na pewno nie będzie to dotyczyć wszystkich. Można się spodziewać, że pracę straci w sumie kilkadziesiąt osób. Dla firmy, w której pracuje nieco ponad setka pracowników, będzie to spora redukcja.

Cyanogen Inc. porzucił już plany tworzenia własnego, komercyjnego systemu operacyjnego CyanogenOS. Co prawda trafił on do kilku smartfonów, ale raczej nie okazał się wielkim sukcesem. Świadczą o tym chociażby kłopoty firmy, która przecież w kolejnych rundach finansowania zdobyła 80 mln dolarów. Najwyraźniej pieniądze szybko się kończą. Cyanogen Inc. ma się teraz skupić na tworzeniu modułowego systemu operacyjnego, cokolwiek to oznacza.

Najprawdopodobniej poszczególne elementy CyanogenOS trafią do Sklepu Google Play jako osobne aplikacje. Tym samym – co wydaje się wręcz zabawne – firma uzależniłaby się od Google’a. Dlatego lepiej nie obiecywać czegoś, czego nie da się dotrzymać.

źródło: Android Authority

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Trochę mi przypominają MS na rynku mobilnym. Po pierwsze dlatego, że też za bardzo kozaczyli a nie znaleźli partnerów i stąd odnieśli porażkę. Po drugie niepotrzebnie weszli we współpracę z MS bo jak wiadomo współpraca z MS zazwyczaj oznacza śmierć (patrz Nokia).