System w Samsungu Galaxy S7 zajmuje 8 GB? Nie on pierwszy i nie ostatni

System i aplikacje w Samsungu Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge zajmują aż 8 GB pamięci. Taka informacja przewija się niemal przez wszystkie serwisy technologiczne. Przy okazji redaktorzy oburzają się i zarazem cieszą, że koreańska firma dała możliwość używania kart pamięci. Ale pragnę ich uświadomić – Samsung nie jest pierwszy. Jest mnóstwo telefonów, w których system zajmuje aż tyle.

System w Samsungu Galaxy S7 zajmuje dużo miejsca – to nie ulega żadnej wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że to nic nowego i inni producenci mogą się pochwalić podobnymi „wynikami”. Ot chociażby w Moto X Style system również zajmuje 8 GB pamięci i to pomimo tego, że jest bardzo zbliżony do „czystego Androida”. Na LG G4 jest jeszcze gorzej, bowiem użytkownik musi się pogodzić z 9 GB zajętej pamięci. To sprawia, że z 32 GB zostaje tak naprawdę tylko 20 GB (różnica wynika z formatowania i 32 GB, to tak naprawdę około 29 GB). Nawet w Samsungu Galaxy S6 system zajmował 8,5 GB, więc tegoroczny model jest pod tym względem lepszy!

Zatem Samsung wcale nie wygląda tak źle na tle konkurencyjnych systemów. Prawda jest taka, że koreański producent w ostatnich dwóch generacjach mocno odchudził swoją nakładkę TouchWiz. Zniknęło wiele preinstalowanych aplikacji, które teraz można zainstalować z poziomu Galaxy Apps. Nawet ustawienia smartfonów zostały odchudzone i zniknęło z nich wiele niepotrzebnych lub niezwykle rzadko używanych funkcji. Z drugiej strony nie możemy zapominać o tym, że sam Android robi się coraz cięższy. Google cały czas dodaje do niego nowe funkcje, które po prostu muszą zajmować sporo miejsca. Czysty Android na pewno nie zajmuje aż 8 GB, ale na pewno nie jest… 800 MB. Nawet na Nexusie 4 do dyspozycji użytkownika – w wersji 8 GB – pozostawało dokładnie 4,99 GB pamięci (zaraz po uruchomieniu w wersji z Androidem 5.1 Lollipop).

Samsung nadal jest taki zły?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o