Google dalej będzie wprowadzać na rynek Nexusy

KitKat on Nexus 4

Takie informacje uwielbiam. Od kilku miesięcy krążyły pogłoski na temat tego, że Google zamierza zrezygnować z urządzeń z linii Nexus i zastąpić je sprzętami Android Silver. David Burke, główny inżynier Androida i człowiek odpowiedzialny za Nexusy postanowił temu zaprzeczyć.

W rozmowie z Read Write Burke przyznał, że ludzie zbyt szybko podekscytowali się programem Android Silver i nie pomyśleli, po co tak naprawdę Google w ogóle zaczęło robić Nexusy. A te powstały po to, aby móc rozwijać system z zielonym robotem. W końcu nie da się tworzyć oprogramowania bez sprzętu, na którym dałoby się je testować. Kod nie może powstawać gdzieś w abstrakcji. Musi dotyczyć konkretnych urządzeń.

Przy okazji Burke powiedział, że Nexusy to także pokaz tego, jak zdaniem Google’a powinny wyglądać i działać tablety oraz smartfony z Androidem i amerykańska firma nie ma zamiaru z nich rezygnować. Jednocześnie David nie chciał nic zdradzić na temat samego programu Android Silver. Powiedział jedynie, że to temat, którego na razie nie komentują.

Jeśli wcześniejsze plotki się potwierdzą o Android Silver, to – biorąc pod uwagę przywoływany wywiad z Davidem Burkiem – urządzenia te raczej zastąpią smartfony z linii Google Edition i będą rozwinięciem tego pomysłu, a nie kontynuacją linii Nexus. Nie wiem jak Wy, ale ja się cieszę, że Nexusy zostaną na swoim miejscu. Już trzeba zacząć zbierać pieniądze na Nexusa 6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o