Google dalej będzie wprowadzać na rynek Nexusy

KitKat on Nexus 4

Takie informacje uwielbiam. Od kilku miesięcy krążyły pogłoski na temat tego, że Google zamierza zrezygnować z urządzeń z linii Nexus i zastąpić je sprzętami Android Silver. David Burke, główny inżynier Androida i człowiek odpowiedzialny za Nexusy postanowił temu zaprzeczyć.

W rozmowie z Read Write Burke przyznał, że ludzie zbyt szybko podekscytowali się programem Android Silver i nie pomyśleli, po co tak naprawdę Google w ogóle zaczęło robić Nexusy. A te powstały po to, aby móc rozwijać system z zielonym robotem. W końcu nie da się tworzyć oprogramowania bez sprzętu, na którym dałoby się je testować. Kod nie może powstawać gdzieś w abstrakcji. Musi dotyczyć konkretnych urządzeń.

Przy okazji Burke powiedział, że Nexusy to także pokaz tego, jak zdaniem Google’a powinny wyglądać i działać tablety oraz smartfony z Androidem i amerykańska firma nie ma zamiaru z nich rezygnować. Jednocześnie David nie chciał nic zdradzić na temat samego programu Android Silver. Powiedział jedynie, że to temat, którego na razie nie komentują.

Jeśli wcześniejsze plotki się potwierdzą o Android Silver, to – biorąc pod uwagę przywoływany wywiad z Davidem Burkiem – urządzenia te raczej zastąpią smartfony z linii Google Edition i będą rozwinięciem tego pomysłu, a nie kontynuacją linii Nexus. Nie wiem jak Wy, ale ja się cieszę, że Nexusy zostaną na swoim miejscu. Już trzeba zacząć zbierać pieniądze na Nexusa 6.