Wielkie zmiany w Google Play. Tak będzie wyglądać nowa wersja sklepu

google-play-nowa-wersja-2

Google co jakiś czas zmienia wygląd Sklepu Play. Zazwyczaj jest to tylko kosmetyka, która ma usprawnić nawigację po markecie. Jednak tym razem sklep z grami i aplikacjami zmieni się w sposób znaczący. Czy na lepsze? Sami oceńcie.

Zrzuty ekranu z nowej wersji Google Play pojawiły się na profilu Google+ Kirilla Grouchnikova – jednego z pracowników amerykańskiej firmy. Nie podał on daty wprowadzenia odświeżonej wersji sklepu, ale wiemy, że nastąpi to już wkrótce.

Co nowego w Google Play?

Przede wszystkim zmieniły się zakładki. Aktualnie Google Play jest podzielone – przynajmniej w Polsce – na sześć kategorii (aplikacje, gry, filmy, muzyka, książki i kiosk). Ale z tym koniec. W nowej wersji marketu pojawią się dwie podstawowe kategorie – aplikacje i gry oraz rozrywka. Dopiero przechodząc do którejś z nich będziemy mieli dostęp do bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Oprócz tego ponownie zobaczymy polecane dla nas pozycje, w zależności od kategorii, w której w danym momencie się znajdujemy. Najprawdopodobniej nie zmieni się sam widok opisu gier, aplikacji, filmów czy też książek. To właśnie ten element był w ostatnim czasie najbardziej zmieniany i najwyraźniej szefowie Google’a są zadowoleni z aktualnych ustaleń.

google-play-nowa-wersja

Poza tym Google Play doczeka się kilku mniejszych zmian. To, co rzuca się w oczy na dostępnych zrzutach ekranu, to nowy kształt przycisków z zaokrąglonymi rogami. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas Google udoskonala swój projekt i sam Material Design.

Jak już wspominałem – nie wiadomo, kiedy nowa wersja ujrzy światło dzienne. Kirill Grouchnikov napisał na swoim profilu tylko jedno słowo: „soon”, czyli wkrótce. Na pewno udostępnienie tego na Google+ nie jest przypadkowe, więc pewnie nowa wersja pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

A przy okazji możecie też zobaczyć, jak zmieniał się Sklep Google Play na przestrzeni tych kilku lat:

ewolucja-google-play

POBIERZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ SKLEPU GOOGLE PLAY!