Wielkie zmiany w Google Play. Tak będzie wyglądać nowa wersja sklepu

Google co jakiś czas zmienia wygląd Sklepu Play. Zazwyczaj jest to tylko kosmetyka, która ma usprawnić nawigację po markecie. Jednak tym razem sklep z grami i aplikacjami zmieni się w sposób znaczący. Czy na lepsze? Sami oceńcie.

Zrzuty ekranu z nowej wersji Google Play pojawiły się na profilu Google+ Kirilla Grouchnikova – jednego z pracowników amerykańskiej firmy. Nie podał on daty wprowadzenia odświeżonej wersji sklepu, ale wiemy, że nastąpi to już wkrótce.

Co nowego w Google Play?

Przede wszystkim zmieniły się zakładki. Aktualnie Google Play jest podzielone – przynajmniej w Polsce – na sześć kategorii (aplikacje, gry, filmy, muzyka, książki i kiosk). Ale z tym koniec. W nowej wersji marketu pojawią się dwie podstawowe kategorie – aplikacje i gry oraz rozrywka. Dopiero przechodząc do którejś z nich będziemy mieli dostęp do bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Oprócz tego ponownie zobaczymy polecane dla nas pozycje, w zależności od kategorii, w której w danym momencie się znajdujemy. Najprawdopodobniej nie zmieni się sam widok opisu gier, aplikacji, filmów czy też książek. To właśnie ten element był w ostatnim czasie najbardziej zmieniany i najwyraźniej szefowie Google’a są zadowoleni z aktualnych ustaleń.

google-play-nowa-wersja

Poza tym Google Play doczeka się kilku mniejszych zmian. To, co rzuca się w oczy na dostępnych zrzutach ekranu, to nowy kształt przycisków z zaokrąglonymi rogami. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas Google udoskonala swój projekt i sam Material Design.

Jak już wspominałem – nie wiadomo, kiedy nowa wersja ujrzy światło dzienne. Kirill Grouchnikov napisał na swoim profilu tylko jedno słowo: „soon”, czyli wkrótce. Na pewno udostępnienie tego na Google+ nie jest przypadkowe, więc pewnie nowa wersja pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

A przy okazji możecie też zobaczyć, jak zmieniał się Sklep Google Play na przestrzeni tych kilku lat:

ewolucja-google-play

POBIERZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ SKLEPU GOOGLE PLAY!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o