Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia – nie możesz nie zagrać!

Poniedziałkowy koszmar już za nami, a to oznacza, że mamy wtorek. To z kolei oznacza, że przyszła pora na… przygodę? No w pewien sposób tak, ale bardziej chodziło mi o zestawienie gier mobilnych, które zadebiutowały w zeszłym tygodniu. Wiem, trochę bredzę, ale musicie mi to wybaczyć. Przecież dopiero wtorek, więc jeszcze nie otrząsnąłem się z poniedziałkowego szoku.

No dobra, koniec ględzenia czas na… gry! ;)

Grim Fandango Remastered (44,13 zł lub  9,99 euro)

Jedna z najlepszych gier przygodowych w historii została nieco poprawiona i przeniesiona na urządzenia mobilne. Grim Fandango to spora dawka dobrego humoru i świetna fabuła, która wciąga na długie godziny. Szkoda tylko tej ceny, bo ponad 44 złote za grę mobilną cały czas powoduje u mnie wewnętrzny bunt i jakoś nie wyobrażam sobie wydawać 1/3 kwoty, którą mogę przeznaczyć na nową grę na PC. Ale jeśli wam to nie przeszkadza, to koniecznie spróbujcie.

Grim Fandango Remastered w Sklepie Google Play (Android)
Grim Fandango Remastered w Apple App Store (iOS)

Bouncy Bits (za darmo)

Jeśli podobają wam się gry pokroju Flappy Bird, czyli z absurdalnym poziomem trudności, to Bouncy Bits jest dla was. Zresztą już sam wygląd przywołuje nieco już zapomnianą grę z latającym ptaszkiem w roli głównej, bo tutaj też mamy do czynienia ze stylem retro. Gdybym miał opisać grę w kilku słowach, to na pewno jest kolorowo, wesoło i piekielnie trudno. Bouncy Bits jest darmowe (z mikropłatnościami), więc nic nie szkodzi spróbować.

Bouncy Bits w Sklepie Google Play (Android)
Bouncy Bits w Apple App Store (iOS)

Test Chamber (za darmo)

To coś, co tygryski lubią najbardziej (czyt. ja – autor), czyli gry logiczne. Test Chamber to rewelacyjnie zaprojektowany tytuł, na widok którego uśmiech sam pojawia się na twarzy. Rozgrywka jest niezwykle prosta, bowiem w Test Chamber chodzi o to, aby po prostu dostać się z punktu A do punktu B. Po drodze trzeba jednak trochę pogłówkować.

Test Chamber w Sklepie Google Play (Android)
Test Chamber w Apple App Store (iOS)

GoatZ (19 zł lub 4,99 euro)

Nawet nie wiem, od czego by tutaj zacząć opis tej gry. Mam z tym problem, ponieważ to kolejna, nieco szalona wizja twórców Goat Simulator. Tym razem kozę wrzucono do świata pełnego zombie, dzięki czemu powstała mieszakna Goat Simulator oraz DayZ – stąd też nazwa GoatZ. To irracjonalna przygodówka, w której wcielamy się w zwierzę wyposażone w różnej maści bronie i staramy się walczyć z nieumarłymi. Czy potrzebujecie dodatkowej motywacji, żeby wydać te 19 złotych?

GoatZ w Sklepie Google Play (Android)
GoatZ w Apple App Store (iOS)

Friut Ninja: Math Master (22,69 zł lub 4,99 euro)

Ta gra zasługuje na miejsce w zestawieniu, ponieważ jest idealna dla młodszych dzieci, które poszły niedawno do szkoły i uczą się matematyki. Math Master łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą. To nic innego, jak nowa wersja Friut Ninja, w której można się uczyć prostych zadań matematycznych. Idealna dla małych pociech!

Fruit Ninja: Math Master w Sklepie Google Play (Android)
Fruit Ninja: Math Master w Apple App Store (iOS)

Mortal Kombat X (za darmo)

Gra co prawda nie zadebiutowała w minionym tygodniu, ale w wersji na Androida została udostępniona wszystkim użytkownikom i dlatego też zasługuje na chociażby wzmiankę. Przy okazji odsyłam do mojej recenzji Mortal Kombat X.

Mortal Kombat X w Sklepie Google Play (Android)
Mortal Kombat X w Apple App Store (iOS)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o