Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia – w to warto zagrać

Wiem, że poniedziałek nie jest ulubionym dniem większości Polaków. Weekend się skończył i trzeba iść do pracy. Na szczęście macie ze sobą smartfony i tablety, na których można od czasu do czasu pograć. Oczywiście nie namawiam do grania w pracy, ale już w autobusie lub na przerwie – czemu nie? Oto lista gier, które dopiero co zadebiutowały i są szczególnie warte uwagi.

Worms 4


Gatunek: chyba strategia
Cena: 9,99 zł (Android) / 4,99 euro (iOS)

Sympatycznych robaczków chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To klasyka gier komputerowych. Młodsi gracze mogą nie znać tej serii, ale szybko powinni nadrobić zaległości, bo warto! Worms 4 Mayhem (w Polsce Totalna Rozwałka) zadebiutowało na komputerach i konsolach w 2005 roku. Była to mało udana pozycja. Przede wszystkim dlatego, że klasyczną rozgrywkę 2D zamieniono na 3D. Na szczęście Worms 4 na urządzenia mobilne jest produkcją zupełnie nową, która wraca do korzeni. Gra już wcześniej była dostępna dla użytkowników sprzętu Apple, ale dopiero teraz zawitała na Androidzie. Co ciekawe, w dużo niższej cenie.

Worms 4 w Sklepie Google Play (Android)

Worms 4 w Apple App Store (iOS)

Candy Crush Jelly Saga


Gatunek: łamigłówka
Cena: za darmo

Kto nie grał w Candy Crush niech pierwszy rzuci kamień… albo swój smartfon. Jedna z najpopularniejszych łamigłówek na urządzenia mobilne właśnie doczekała się kontynuacji. Candy Crush Jelly Saga bierze wszystko co najlepsze z poprzedniej części i dodaje sporo nowego. Przez to jest pozycją doskonałą dla fanów serii. Przede wszystkim ciekawie prezentują się walki z bossami. Jeśli graliście w Candy Crush, Candy Crush Soda i Candy Crush Saga, to zagrajcie też w Candy Crush Jelly Saga.

Candy Crush Jelly Saga w Sklepie Google Play (Android)

Candy Crush Jelly Saga w Apple App Store (iOS)

Candy Crush Jelly Saga w Microsoft Store (Windows)

LEGO The Lord of the Rings


Gatunek: przygodowa
Cena: 24,44 zł (Android) / 4,99 euro (iOS)

Aż 3 lata przyszło nam czekać na Władcę Pierścieni w świecie LEGO na urządzeniach mobilnych z systemem Android. To właśnie tyle minęło od czasu premiery gry na konsolach i jakieś pół roku mniej od momentu debiutu na urządzeniach marki Apple. Na szczęście w końcu się doczekaliśmy tej niesamowitej historii. Gra od razu zawiera wszystkie trzy części książki i filmu. Wszystko możemy przeżyć jeszcze raz od samego początku do końca. Szkoda tylko, że cena jest jednak dość wysoka, ale gry z serii LEGO stoją na bardzo wysokim poziomie, więc naprawdę warto.

LEGO The Lord of the Rings w Sklepie Google Play (Android)

LEGO The Lord of the Rings w Apple App Store (iOS)

City 2048


Gatunek: łamigłówka
Cena: za darmo

Graliście kiedyś w 2048 albo 4096? No to w City 2048 też powinniście. Tak naprawdę to wariacja na temat tego tytułu. Różnica polega na tym, że przesuwamy i łączymy kwadraciki, na których znajdują się zabudowania. Zaczynamy od parków i maleńkich domków, aby w końcu dojść do wielkich drapaczy chmur. Celem jest stworzenie miasta o jak największej populacji mieszkańców. Bardzo proste, wciągające i jednocześnie rozwijające umysł, ponieważ wymaga myślenia. Świetna gra na szybkie zabicie czasu. Właśnie pojawiła się w Sklepie Google Play. Wcześniej była już dostępna w App Store.

City 2048 w Sklepie Google Play (Android)

City 2048 w Apple App Store (iOS)

Defenders 2


Gatunek: strategia
Cena: za darmo

Defenders to jedna z najbardziej znanych gier mobilnych z gatunku tower defense. Została zainstalowana ponad milion razy (od 1 do 5 mln) przez samych użytkowników Androida. Teraz doczekaliśmy się kolejne odsłony, która ma być jeszcze lepsza i ciekawsza. Warto dodać, że to połączenie gatunku tower defense oraz karcianki. W grze mamy w sumie 40 różnych wieżyczek, 20 czarów, 20 różnych przeciwników i aż 29 unikalnych bossów. W skrócie – jest co robić.

Defenders 2 w Sklepie Google Play (Android)

Defenders 2 w Apple App Store (iOS)

Surfingers


Gatunek: zręcznościowa
Cena: za darmo

Surfingers to kolejna gra Digital Melody Games – twórców światowego hitu Timberman. Tym razem nie wcielamy się w drwala, a w… fale. No właśnie. Wyjątkowość Surfingers polega na tym, że nie sterujemy surferem, a falami, na których się znajduje. Musimy tak dostosowywać ich poziom, aby gładko i spokojnie przemierzać jak najdłuższe odległości. Przy okazji zbieramy monety i omijamy przeszkody. W grze dostępne są różnorodne światy – tradycyjny ocena, śnieg, pustynia, a nawet piekło. Gra jest szalenie wciągająca. Wkrótce pojawi się także w wersji na Windows Phone.

Surfingers w Sklepie Google Play (Android)

Surfingers w Apple App Store (iOS)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o