Ale news! Instapaper za darmo na Androida oraz iOS!

Instapaper to główny konkurent Pocketa. Obie aplikacje służą w sumie do tego samego – zapisywania artykułów na później, aby móc je przeczytać, np. bez dostępu do internetu, gdy już znajdziemy chwilę wolnego czasu. Różnica polegała na tym, że Instapaper był aplikacją płatną, ale tylko do dzisiaj…

Twórcy Instapaper ogłosili dzisiaj na swojej stronie internetowej, że zmieniają model działania aplikacji. Od teraz jest ona darmowa dla wszystkich użytkowników. Płacić będziemy dopiero za konto premium, które oczywiście będzie miało zdecydowanie większą funkcjonalność niż to darmowe.

Darmowe konto cały czas będzie oferować podstawową funkcjonalność, tzn. możliwość zapisywania niezliczonej ilości artykułów, stron i wideo, synchronizację między urządzeniami, możliwość tworzenia folderów w celu lepszego zarządzania biblioteką, czy też pomoc techniczną od twórców. Nie oszukujmy się – większości osób w zupełności to wystarczy.

Konto premium zaoferuje kilka dodatków, które mogą zainteresować największych fanów aplikacji. Ale najpierw cennik – 2,99 dol. miesięcznie lub 29,99 dol. za cały rok jeśli zapłacimy z góry. Za te pieniądze otrzymamy między innymi możliwość zmiany tekstu na mowę, czyli appka może nam czytać zapisanie artykuły, zintegrowane API do współpracy z aplikacjami firm trzecich, stronę Instapaper bez reklam, funkcję Send to Kindle do wysyłania tekstów bezpośrednio na czytnik ebooków od Amazonu, czy też możliwość przeszukiwania całych tekstów.

instapaper-funkcje

Deweloper zapewnia, że nowy model pozwoli mu wkrótce wprowadzić do aplikacji zupełnie nowe funkcje, oczywiście dostępne tylko dla użytkowników premium (a jakżeby inaczej). To oznacza, że twórcy tej niezwykle popularnej aplikacji wierzą w to, że użytkownicy będą skłonni płacić te 2,99 dol. miesięcznie, aby mieć dostęp do dodatkowych opcji. Ja już nie jestem do tego aż tak przekonany, ale nasz rynek jest nieco inny. Z pewnością na Zachodzie sprawa będzie wyglądać nieco inaczej.

Jeśli zainteresowała Was aplikacja Instapaper, to możecie ją pobrać z Google Play lub App Store. Sam chętnie skorzystam z darmowej wersji, bo do tej pory wszystkie artykuły od razu wysyłałem na Kindle’a (Pocket jakoś mi nie podszedł).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o