Już 63 proc. urządzeń od Apple działa na iOS 8

Apple zaktualizował dane dla deweloperów na temat fragmentacji swojego systemu mobilnego. Informacja dotyczy wszystkich urządzeń, które 8 grudnia 2014 roku łączyły się z iTunes App Store. Ostatnie badanie odbywało się 24 listopada i przez te 2 tygodnie najnowsza wersja mobilnego systemu z nadgryzionym jabłkiem – iOS 8 – nieco zyskała na popularności, ale wciąż daleko do tempa iOS-a 7.

Przez ostatnie 2 tygodnie iOS 8 zyskał dokładnie 3 proc. udziały w całym rynku sprzętów marki Apple i dzisiaj jest zainstalowany na 63 proc. urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Na drugim miejscu – ze sporym udziałem – znajduje się iOS 7, który znajduje się na 33 proc. sprzętów od Apple. Wcześniejsze wersje to w tym momencie zaledwie 4 proc. całego rynku.

I tak naprawdę ta ostatnia liczba to najlepsza wiadomość dla firmy z Cupertino, bo pokazuje, że miłośnicy marki nie mają nic przeciwko wymianie oprogramowania na nowsze, a iOS 8 pewnie nie zainstalowali dlatego, że czekają na obiecane poprawki. Poza tym aktualizacja dla wielu osób jest sporym problemem, ponieważ wymagane jest co najmniej 2 GB wolnej pamięci wewnętrznej, co nie zawsze jest możliwe do uzyskania. Problem można ominąć aktualizując sprzęt przy użyciu komputera, ale nie wszyscy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę.

apple-ios-8

Nie zmienia to jednak faktu, że po takim samym czasie iOS 7 radził sobie nieco lepiej. Dokładnie o 11 proc. lepiej, ponieważ był zainstalowany na 74 proc. urządzeń. Jednak po premierze „siódemki” nie było tylu doniesień na temat błędów, nie było potrzeba aż tyle wolnej pamięci, a na dodatek iOS 7 wprowadził całkowicie nowy interfejs, więc wielu użytkowników sprzętu Apple było ciekawych, jak system będzie teraz wyglądał. Z tego też powodu mogli spieszyć się z aktualizacją.

Warto także dodać, że udział jest liczony tylko na podstawie urządzeń, które są przystosowane do obsługi iOS-a 8. Jeśli ze sklepem App Store łączył się iPhone 3G, to nie został tutaj ujęty, ponieważ i tak nie można na nim zainstalować najnowszej wersji systemu.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Patrząc na niewielką ilość urządzeń na jakich mógł pojawić się iOS 8 to Apple ma poważny problem z fragmentacją.

Damian Jaroszewski
Gość

No ale trochę na własne życzenie. Po pierwsze, początkowe problemy i bugi. Po drugie, aż 2 GB wolnego miejsca??? Ja na miejscu Sadowników też czekałbym z aktualizacją.