Tego bardzo brakowało w domyślnej klawiaturze Androida

Klawiatura Google, czyli domyślna aplikacja do pisania w systemie Android, z całą pewnością nie jest idealna. W Sklepie Play jest mnóstwo klawiatur, które dla bardziej wymagających użytkowników będą zdecydowanie lepszą alternatywą. Jednak dla wielu osób Klawiatura Google po prostu wystarczy i nie czują potrzeby, aby ją wymieniać. Teraz będzie ku temu jeszcze mniej powodów, bo aplikacja wzbogaciła się o jedną, bardzo ważną i wyczekiwaną funkcję.

Ta funkcja to możliwość synchronizowania słownika. Każdy dodaje do słownika własne słowa lub sformułowania, których normalnie brakuje, a których często używamy. Niestety, po zresetowaniu urządzenia lub kupnie nowego cały słownik bezpowrotnie przepadał i cały proces dodawania konkretnych wyrazów trzeba było zaczynać od nowa. Tak samo wyglądało to w sytuacji, gdy korzystaliśmy z kilku sprzętów – na każdym z nich mogliśmy mieć inny słownik. Na szczęście z tym już koniec.

Klawiaturę można zsynchronizować z każdym dowolnym kontem Google, a w razie potrzeby usunąć dane z serwera internetowego giganta. Od teraz wystarczy tylko zalogować się na konkretne konto i system sam pobierze nas słownik dla Klawiatury Google, z którego wcześniej korzystaliśmy. To bardzo przydatna i długo wyczekiwana funkcja, której na pewno brakowało wielu użytkownikom.

Na tym jednak nie kończą się zmiany w nowej wersji Klawiatury Google. Zmieniły się także ustawienia podpowiedzi. O ile wcześniej można było ustawić ich stopień, tak teraz można je jedynie wyłączyć lub włączyć. Poza tym aplikacja pozwala na to samo, co wcześniej, czyli np. pisanie bez odrywania palca od klawiatury, wybranie jednej z kilku skórek, korzystanie z kilku słowników jednocześnie, a nawet połączenie appki z serwisami społecznościowymi, aby na tej podstawie uczyła się naszego słownictwa.

Klawiatura Google od niemal 2 lat jest już dostępna w Sklepie Play. W ten sposób łatwiej ją aktualizować o nowe funkcje. Nowa wersja jest już powoli przesyłana do użytkowników, ale tradycyjnie już jedni mogą mieć ją wcześniej, a inni nieco później. Jeśli nie chcecie długo czekać, to możecie pobrać plik APK.

Klawiatura Google – pobierz plik APK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o