LG G2 otrzymuje aktualizację do Androida 5.0 Lollipop

LG G2, pomimo tego, iż wciąż uchodzi za świetny smartfon, niedługo będzie obchodził już drugie urodziny. To jednak cały czas urządzenie, które jest godne uwagi i aktualnie charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny i na pewno znajduje się w kręgu zainteresowań wielu osób. Tym bardziej, że koreańska firma właśnie dotrzymała złożonej wcześniej obietnicy i właśnie zapowiedziała aktualizacje LG G2 do Androida Lollipop.

Aktualizacja została oficjalnie potwierdzona przez niemiecki oddział LG. To właśnie u naszych zachodnich sąsiadów użytkownicy LG G2 jako pierwsi będą mogli się cieszyć „prawie” najnowszą wersją oprogramowania od Google (w końcu mamy już Androida 5.1).

Na co mogą liczyć użytkownicy? Przede wszystkim na nowy interfejs, zachowany w duchu Material Design. To oznacza między innymi nowe powiadomienia, lepsze animacje (w 60 klatkach na sekundę), a także nowy widok ostatnio uruchomionych aplikacji. Ma być podobnie do nakładki na LG G3, w końcu tam też już mamy Lollipopa. Ale to oczywiście nie wszystko. Nie zabraknie także Project Volta, czyli mechanizmy oszczędzania energii, który został zaimplementowany w lizaku przez Google, a także nową maszynę wirtualną ART, dzięki której appki uruchamiają się szybciej (przynajmniej w teorii).

Aktualizacja właśnie ruszyła w Niemczech. W Polsce powinna być dostępna jeszcze w tym miesiącu. Aż sam zacząłem się zastanawiać nad kupnem LG G2, bo to cały czas świetny smartfon. Mamy tylko nadzieję, że Koreańczycy popracowali nad oprogramowaniem i wyeliminowali wiele błędów z wersji na LG G3.

źródło: Mobile Geeks

 • BuKoX

  No muszę przyznać, że to dobry ruch i mam nadzieje, że inni producenci też pójdą tą drogą. Swoją drogą N4 nadal nie dostał 5.1 – ciekawe czy to jest ten moment kiedy Google go opuszcza czy to kwestia czasu.

 • OlaK

  Piękne drewniane etui dla waszych smartfonów. Na bewood pl
  stronie największego europejskiego producenta drewnianych obudów. Ponad 140
  modeli dedykowanych smartfonom firm LG, Apple, Sony i Samsung. Sprawdźcie sami,
  naprawdę warto.