Hitowa gra z PC-tów i konsol pojawiła się w Sklepie Google Play

Ta gra to chyba już mała legenda. Chociaż dzisiaj już niemal 5 lat, to wcale się nie zestarzała i cały czas przyciąga swoim klimatem, który – swoją drogą – jest cholernie przerażający. Jednocześnie to ten typ gry, który idealnie może się sprawdzić na urządzeniach mobilnych, bo nie mamy do czynienia ze skomplikowanym sterowaniem. Czy już wiecie o jaką grę chodzi, która była hitem Steama i konsol? Podpowiem, że tytuł jest na literę „L”.

Kto zgadł, dla tego brawa. Chodzi oczywiście o LIMBO, co zresztą mogliście poznać po tytułowej grafice. Gra wprowadza nas w mroczny i przerażający świat między jawą a snem. My wcielamy się w małego chłopca, który chce się z LIMBO wydostać. Niestety, na jego drodze staje mnóstwo przerażających stworów od gigantycznych pająków poprzez robale wysysające mózg. To połączenie platformówki z grą logiczną i zapewniam, że będziecie na okrągło ginąć w strasznych męczarniach, zanim uda się dotrzeć na sam koniec.

limbo-android-1

Gra, chociaż jest czarno-biała, zachwyca jednocześnie prostą, ale przyjemną dla oka grafiką. Klimat jest niezwykle mroczny i dołujący, ale taki też być powinien. Znajdujemy się w końcu w świecie koszmarów sennych. Zdecydowanie nie jest to tytuł dla osób wrażliwych, bo – jak już wspominałem – nie raz zobaczycie na ekranie śmierć małego chłopca, a to przebitego przez wielkiego pająka, a to przeciętego przez wielką piłę lub zmiażdżonego przez głaz.

limbo-android-2

Gra jest płatna i kosztuje w tym momencie 5 dol., co przekłada się na nieco ponad 18 zł w polskiej wersji Sklepu Play. To połowa tego, co musimy zapłacić za wersję PC-tową na Steamie. Nie martwcie się jednak – w LIMBO nie ma mikropłatności. Płacicie raz i możecie cieszyć się nieprzerwaną rozgrywką bez wyskakujących reklam i innych irytujących elementów.

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o