Mapy Here stają się jeszcze lepsze, dzięki najnowszej aktualizacji

Nokia, ta stara Nokia, ogłosiła właśnie nową wersję jednej z najpopularniejszych offline’owych nawigacji mobilnych na świecie, czyli Map Here. Nowe wydanie trafiło na wszystkie trzy najważniejsze systemu operacyjne – Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Tym samym Nokia dotrzymuje póki co słowa i tak samo dba o użytkowników mobilnych kafelków, jak pozostałych, dużo popularniejszych systemów.

Najważniejsza informacja z perspektywy polskiego użytkownika jest taka, że najnowsza wersja Map Here została zaktualizowana o wiele nowych dróg i punktów POI. Do tej pory był to najsłabszy punkt aplikacji, więc można liczyć na to, że teraz będzie nieco lepiej. Wystarczy tylko przejść do ustawień Map Here i pobrać najnowsze mapy dla interesującego nas obszaru, np. Polski. Największą zaletą aplikacji jest to, że jest darmowa, a na dodatek nie musimy płacić za dane mobilne, ponieważ program działa bez nich.

Sporo zmieniło się także dla użytkowników biznesowych, czyli np. firm logistycznych lub kurierskich, które korzystają z Map Here. Najważniejszą zmianą jest wyświetlanie dokładniejszych informacji na temat i to nawet w trybie offline. Kierowcy ciężarówek będą wiedzieć, jakie ograniczenia panują na danych ulicach. Zresztą Mapy Here będą tak układać trasę, aby nie jechać w miejscach, gdzie przekraczamy ograniczenie na temat wagi lub wysokości auta.

Ale to nie wszystkie zmiany, jednak pozostałe są raczej mało interesujące dla polskiego użytkownika. Nowe Mapy Here lepiej pokrywają obszar Afryki, w tym takich państw, jak: Kamerun, Gabon, Gwinea, Czad, Etiopia, Seszele i wiele więcej. Drogi mają być dużo dokładniejsze niż do tej pory. Poza tym Mapy Here dodały obsługę komunikacji miejskiej, więc wyszukując trasę możemy teraz skorzystać z podpowiedzi na temat autobusów lub tramwajów. Niestety, funkcja na razie nie działa w żadnym z polskich miast, ale Nokia obiecuje, że wkrótce będzie dodawana w kolejnych lokalizacjach na całym świecie.

Użytkownicy Androida oraz iOS-a otrzymają powiadomienie o nowej wersji map. Wystarczy je pobrać i postępować według instrukcji na telefonie lub tablecie. Z kolei posiadacze sprzętów z Windows Phonem muszą wejść w ustawienia, mapy i sprawdzić dostępność aktualizacji. Co ważne, aby zobaczyć zmiany, należy zrestartować aplikację.

Jeśli nigdy nie korzystaliście z Map Here, to możecie przeczytać naszą recenzję aplikacji w wersji na Androida.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o