Aplikacja Microsoft Health i opaska Band – firma z Redmond mocno wkracza na rynek fit

Wszyscy chcą być dzisiaj fit. Zdrowy tryb życia i ćwiczenia są dzisiaj w modzie. Skrzętnie wykorzystują to największe firmy technologiczne, jak Google ze swoim pakietem Fit, Samsung z S Health czy też Apple. Teraz do wyścigu dołącza Microsoft, który właśnie zaprezentował nie tylko dedykowaną aplikację Health, ale także opaskę na rękę.

Aplikacja robi dokładnie to, czego można było się po niej spodziewać – mierzy kroki, spalone kalorie, monitoruje trening, sprawdza tętno bicia serca, a nawet jakoś naszego snu. Ciekawymi dodatkami są na pewno przypomnienia o treningu, możliwość podglądu wiadomości e-mail czy nawet przygotowane plany treningowe, jeśli ktoś nie wie, od czego mógłby zacząć swoje nowe życie. Generalnie – standard. Nic nadzwyczajnego, ale aplikacji Microsoft Health też trudno zarzucić jakieś braki.

To jednak nie wszystko. Wraz z aplikacją Health, Microsoft zaprezentował także opaskę na rękę o nazwie Band. Opaska to nic innego, jak właśnie akcesorium, które ma dostarczać do appki wszystkie wcześniej wymienione dane, np. o jakości snu lub pokonanych w ciągu dnia krokach. Oczywiście nie brakuje także modułu GPS, który pokazuje chociażby przebiegniętą trasę w trakcie porannego lub wieczornego treningu. Dodatkowo, jeśli sparujemy urządzenie ze smartfonem z systemem Windows Phone 8.1, to będziemy mogli używać przez Microsoft Band asystentki głosowej Cortana.

Urządzenie zostało wyposażone w szeroki, dotykowy ekran o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 320 x 106 pikseli, Bluetooth 4.0, czujnik promieni UV, akcelerometr, żyroskop, czujniki światła, potliwości i temperatury skóry oraz baterię, która ma zapewnić do 48 godzin działania bez konieczności ponownego ładowania. Cena? Nie jest specjalnie wygórowana i wynosi 199 dol. Na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy opaska będzie dostępna w naszym kraju, ale myślę, że jest na to całkiem spora szansa.

Microsoft-Health-1

Aplikacja Microsoft Health została od razu udostępniona na wszystkie trzy najpopularniejsze systemy mobilne – Androida, iOS oraz Windowsa Phone. I to świetna wiadomość, a zarazem dowód na to, czym aktualnie staje się Microsoft. Firma z Redmond nie zamyka się tylko w swoim ekosystemie i chce oferować swoje usługi szerokiej gamie użytkowników, inaczej niż Google, Apple lub Microsoft. Bardzo podoba mi się takie podejście i myślę, że Microsoft może na tym sporo ugrać.

Aplikację Microsoft Health możecie pobrać ze Sklepu Google Play, iTunes App Store oraz Windows Phone Marketplace.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o