Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia (21-27.12.2015)

Objedzony, ale wypoczęty i chętny do pracy stawiam się na posterunku, aby zaprezentować zestawienie najlepszych gier mobilnych, które zadebiutowały w minionym tygodniu. Obiecuję, że żadna nie będzie związana z jedzeniem, którego wszyscy chyba mamy już dosyć.

LEGO Nexo Knights: Merlok 2.0


Gatunek: przygodowa (hack’n’slash)
Cena: za darmo

Gry z serii LEGO to w większości przypadków doskonałe produkcje skryte na miarę zarówno młodego, jak i nieco starszego gracza. Świetnie mogą się przy nich bawić dosłownie wszyscy. Nie inaczej jest w przypadku Nexo Knights: Merlok 2.0. Tym razem wcielamy się w magów i rycerzy, którzy muszą pokonać złego Jestro oraz jego armię Lawowych Potworów. Doskonała rozrywka w stylu hack’n’slash.

LEGO Nexo Knights: Merlok 2.0 w Sklepie Google Play (Android)

LEGO Nexo Knights: Merlok 2.0 w Apple App Store (iOS)

Blown Away: First Try


Gatunek: zręcznościowa / platformówka
Cena: za darmo (Android) / 2,99 euro (iOS)

Blown Away: First Try to typ gry, który bardzo lubię. To wesoła platformówka z doskonałą i niezwykle klimatyczną grafiką, która wymaga nie tylko refleksu, ale także pomyślunku. Tym razem jednak nie skaczemy, aby ominąć przeszkody, a wykorzystujemy teleportację. Nie możemy też przenosić się z miejsca na miejsce w nieskończoność, bo zabraknie nam energii. Właśnie dlatego w trakcie gry trzeba myśleć. Co ciekawe, tytuł ma nieco inną nazwę w wersji na urządzenia Apple i jest płatny.

Blown Away: First Try w Sklepie Google Play (Android)

Blown Away: Secret of the Wind w Apple App Store (iOS)

Don’t Screw Up


Gatunek: łamigłówka
Cena: za darmo

Zasady są proste – musisz robić to, co każe gra i to bardzo szybko, bo czasu jest naprawdę niewiele. W praktyce sprowadza się to do tapnięcia w ekran, przesunięcia palcem po ekranie, czekania i jeszcze kilku innych czynności. Wydaje się łatwe, ale takie nie jest. Wydaje się nudne, ale wciąga jak cholera. Tylko wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość języka angielskiego. Bez tego raczej nie pogracie.

Don’t Screw Up w Sklepie Google Play (Android)

Don’t Screw Up w Apple App Store (iOS)

No i to by było niestety na tyle. Były święta, więc najwyraźniej deweloperzy nie kwapili się z wypuszczaniem nowym gier mobilnych. Nie zmienia to jednak faktu, że trzy wspomniane tytuły są warte uwagi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o