Zabawny alarm, automatycznie włączanie ekranu i płatności mobilne – najważniejsze aplikacje tego tygodnia

W każdym tygodniu debiutuje mnóstwo ciekawych aplikacji mobilnych. Wiele jest także aktualizowanych, dzięki czemu wzbogacają się o nowe funkcje. Cotygodniowe zestawienie najważniejszych aplikacji danego tygodnia powstało właśnie po to, aby zaprezentować te najciekawsze.

KinScreen

To nowa, ale niezwykle ciekawa aplikacja. Jest zadaniem jest wiedzieć, kiedy ekran ma być w smartfonie włączony, a kiedy wygaszony. Normalnie sami musimy wcisnąć odpowiedni przycisk lub tapnąć w ekran, a następnie go odblokować. KinScreen zrobi to za nas. Aplikacja wykorzystuje czujniki obecne w smartfonach i na tej podstawie określa, czy akurat chcemy używać telefonu. Na przykład wystarczy podnieść urządzenie, a ekran będzie już włączony i odblokowany (o ile nie korzystamy z PIN-u itp.). Bardzo przydatna aplikacja, która działa nawet na Androidzie 6.0 i 6.0.1.

KinScreen w Sklepie Google Play (Android)

Facebook

Facebook na Androida pozwala na łączenie się z bezpieczną siecią TOR, dzięki czemu nikt nie jest w stanie nas śledzić. Nowa funkcja działa tylko w wersji na Androida i wymaga zainstalowania dodatkowej aplikacji. Więcej dowiecie się z mojego wcześniejszego tekstu.

Facebook w Sklepie Google Play (Android)

File Explorer

Menadżer plików nie tylko wygląda teraz dużo lepiej, ale też wzbogacił się o nowe funkcje. Przede wszystkim interesujący jest mechanizm szybkiego przesyłania plików między urządzeniami. Funkcja nazywa się FX Connect i wykorzystuje WiFi Direct. Poza tym aplikacja pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików, a nawet muzyki z telefonu lub tabletu do komputera (także przez WiFi). Co prawda sama aplikacja File Explorer jest darmowa, ale za FX Connect trzeba dodatkowo zapłacić. Ale warto jeśli przesyłacie dużo plików między sprzętami.

File Explorer w Sklepie Google Play (Android)

Mimicker Alarm

Nowa aplikacja Microsoftu na Androida. Powstała w ramach Microsoft Garage Project. Tym razem nie jest to nic wyjątkowe, co zmieni nasze życie. To po prostu bardzo ciekawa aplikacja budzika. Nie wystarczy bowiem tylko wyłączyć alarm. Aby zrobić to skutecznie trzeba zrobić odpowiednią minę, np. zdziwioną lub wykonać inną czynność, np. wstać z łóżka lub zrobić sobie selfie. Bez tego Mimicker Alarm nie przestanie dzwonić. Niby szalenie proste, ale jednocześnie po prostu fajne.

Mimicker Alarm w Sklepie Google Play (Android)

Pocket Casts

To bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji do słuchania podcastów. Kosztuje 11,50 zł, ale jest jak najbardziej warty swojej ceny. W nowej wersji obsługuje automatycznie tworzenie kopii zapasowych aplikacji w Androidzie Marshmallow. A to oznacza, że po zresetowaniu telefonu i ponownym zainstalowaniu appki przywrócone zostaną wszystkie ustawienia. Poza tym wyszukiwarka w końcu pozwala wyszukiwać podcasty po dacie opublikowania. Aplikacja współpracuje także komendami głosowymi Google Now.

Pocket Cast w Sklepie Google Play (Android)

IKO

Mobilna aplikacja banku PKO BP zasłużyła sobie na miejsce w zestawieniu z jednego powodu. W końcu wprowadzono w niej płatności zbliżeniowe HCE. To czwarty bank w Polsce, który udostępnił taką funkcję. W ten sposób wystarczy tylko zbliżyć telefon z NFC do terminala płatniczego, zupełnie jak kartę zbliżeniową.

IKO w Sklepie Google Play (Android)

No i to by było na tyle. W tym tygodniu akurat trafiły się same aplikacje na Androida, ale nie znaczy to, że tak będzie za każdym razem. Nie ma jednak co się oszukiwać – Android to najpopularniejszy system także w Polsce i interesuje największą liczbę użytkowników.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o