Microsoft miażdży konkurencję – nielimitowana przestrzeń w OneDrive

Microsoft zaskoczył dzisiaj wszystkich użytkowników swojej chmury. Okazuje się bowiem, że w najbliższych miesiącach spora część z nich dostanie całkowicie nielimitowaną przestrzeń dyskową w OneDrive. Część, ponieważ trzeba spełnić jeden warunek.

Tym warunkiem jest korzystanie i opłacanie pakietu Office 365. Nie ma znaczenia, jaka jest to wersja. Nielimitowany OneDrive zostanie udostępniony zarówno użytkownikom wersji Home, Personal, University oraz Business. Jednak ci ostatni będą musieli poczekać nieco dłużej. Tak przynajmniej wynika z harmonogramu opublikowanego przez Microsoft na oficjalnej stronie. Nie spodziewajcie się jednak, że nieograniczony OneDrive trafi do Was w najbliższym czasie. Uruchomienie takiej usługi zajmie jeszcze kilka miesięcy. Pierwsi użytkownicy mają się cieszyć nielimitowaną przestrzenią w chmurze na początku 2015 roku, ale też nie wszyscy od razu. Funkcja ma być udostępniana stopniowo.

Jeśli nie lubicie czekać, to zawsze możecie zgłosić się do wypróbowania wersji Preview. Może trafi akurat na Was i szybciej będziecie mogli się cieszyć nieograniczonymi megabajtami, gigabajtami, a nawet terabajtami powierzchni.

onedrive-windows-phone

Od niedawna użytkownicy Office’a mogli cieszyć się 1 TB przestrzeni w chmurze OneDrive. Teraz Microsoft znacząco podniósł poprzeczkę i w pewien sposób ośmieszył swoich największych rywali. W końcu Office to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych miesięcznie (42,99 zł na 5 komputerów) i w ramach tej kwoty nie tylko dostajemy potężny pakiet biurowy, ale także chmurę… nielimitowaną w żaden sposób chmurę. To z całą pewnością świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników Office’a 365, a przy okazji niezła przynęta na tych, którzy jeszcze z pakietu nie korzystają. Nigdzie nie dostaną za kilkadziesiąt złotych nieograniczonej chmury, a to przecież tylko niewielka część całego pakietu.

Brawo Microsoft! Widać, że pod rządami Nadelli firma zmienia się na lepsze i w końcu zaczyna nie tylko rozumieć swoich klientów, ale także oferować produkty i usługi, które naprawdę są konkurencyjne w porównaniu do największych konkurentów, czyli Apple i Google. Oby tak dalej, a jestem pewien, że z czasem i Windows Phone zacznie coraz śmielej radzić sobie na rynku mobilnym. O ile konsumentów nie zrazi to, że zamiast Nokii będą mieli smartfony z logo Microsoftu.

 • Michał Chęciński

  Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad kupieniem Office 365 for students.

  • Ja mam Home i sobie chwalę

   • Michał Chęciński

    Dla mnie i tak korzystniej wychodzi opcja dla studentów bo 199 zł na 4 lata. Ale ostatnio chyba podnieśli ceny :(