Nokia: Nie zamierzamy produkować smartfonów

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, według których Nokia zamierza w 2016 roku, po wygaśnięciu umowy z Microsoftem, wrócić do produkcji smartfonów. Urządzenia miałyby być wytwarzane w chińskich fabrykach. Poza tym fiński producent miałby korzystać z systemu operacyjnego Android, a nie – jak wcześniej – z Windowsa Phone. Jednak Nokia wydała oficjalnie oświadczenie w tej sprawie, w którym stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

Na oficjalnej stronie Nokii możemy przeczytać oficjalnie oświadczenie w sprawie plotek na temat produkcji smartfonów, która miałaby się rozpocząć w 2016 roku.

– Nokia odnotowała ostatnie doniesienia, jakby firma miała w planach rozpoczęcie produkcji smartfonów w chińskich fabrykach. Te doniesienia są nieprawdziwe […] Nokia nie aktualnie w planach produkcji ani sprzedaży smartfonów.

To krótkie, ale bardzo treściwe oświadczenie powinno na ten moment uciszyć wszelkie spekulacje. Co prawda nigdy nie możemy mieć pewności, gdyż firma wyraźnie wspomina o aktualnych planach, ale do 2016 roku jeszcze trochę czasu, więc nie ma sensu teraz spekulować. Na ten moment Nokia nie zamierza produkować smartfonów, ani w Chinach, ani z Androidem, ani w ogóle.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o