Jest już finalna wersja Office’a na tablety z Androidem

Stało się. Dzisiaj Microsoft ma dzień wypuszczania nowych aplikacji na Androida. Zaczęło się od Outlook Preview, który okazał się nieco zmienioną wersją Acompli, a teraz czas na finalne wersje Worda, Excela i PowerPointa na tablet z zielonym robotem. Wcześniej dostępne były tylko edycje Preview, czyli coś w rodzaju bety, ale dzisiaj Microsoft opublikował w Sklepie Play już gotowe wersje.

Co prawda mówimy o Officie na Androida, ale nie myślcie, że uda się go zainstalować na smartfona. Nie uda się! Word, Excel i PowerPoint powstały z myślą o tabletach i tylko na takich urządzeniach instalacja będzie możliwa. Poza tym urządzenie musi mieć co najmniej 1 GB pamięci RAM, procesor z architekturą ARM (aplikacje nie obsługują układów Intela x86, chociaż ta ma się pojawić jeszcze w tym roku) i Androida w wersji co najmniej 4.4 Jelly Bean. Tym samym Microsoft dość mocno ograniczył sobie ewentualną klientelę, ale nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić.

Po zainstalowaniu aplikacji – a każda z nich to osobna pozycja – wystarczy tylko zalogował się na swoje konto Microsoftu. Generalnie appek da się używać za darmo, ale dopiero użytkownik, który ma wykupioną subskrypcję Office 365 będzie miał dostęp do kilku tzw. funkcji premium, ale nawet bez tego możliwe będzie przeglądanie, edytowanie i tworzenie nowych dokumentów. Bez obaw.

Microsoft nie poinformował, jakie dokładnie zmiany wprowadzono w porównaniu do wersji Preview, ale najprawdopodobniej to po prostu załatanie kilku usterek i ogólna poprawa wydajności aplikacji. Nie sądzę, aby dodano jakieś nowe funkcje. Ot po prostu aplikacje beta zostały poprawione i wypuszczone już jako pełnoprawne programy.

Wszystkie trzy aplikacje możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play.

Microsoft Word na tablety z Androidem:

google_play

Microsoft Excel na tablety z Androidem:

google_play

Microsoft PowerPoint na tablety z Androidem:

google_play

za: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o