Na to czekali miłośnicy Office’a – pakiet trafił do Sklepu Google Play

Już niemal 2 miesiące temu Microsoft zaprezentował Office’a dla tabletów z Androidem. Jednak pakiet był początkowo dostępny tylko dla użytkowników, którzy zapisali się do programu beta testów. Aż do dzisiaj. Właśnie pakiet Microsoft Office dla tabletów z Androidem trafił do Sklepu Google Play skąd każdy użytkownik systemu z zielonym robotem może go pobrać całkowicie za darmo. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewien szkopuł.

Chodzi o to, że aplikacje Word, Excel i PowerPoint wciąż są dostępne w wersji testowej, a to oznacza, że mogą zawierać jeszcze jakieś błędy i nie działać w pełni stabilnie. Od teraz po prostu nie są konieczne zapisy do żadnej grupy, aby bez problemu móc je pobrać ze Sklepu Google Play.

Excel na Androida

Excel na Androida

Wszystkie trzy aplikacje są przystosowane do pracy na tabletach o przekątnej od 7 do 10,1 cala z systemem Android w wersji co najmniej KitKat. Na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy Microsoft planuje udostępnienie pakietu także dla starszych wydań oprogramowania z zielonym robotem, ale podejrzewam, że może to być problem. Warto także dodać, że aplikacje z pakietu Office cały czas nie działają na urządzeniach z procesorami Intela, co jest sporym niedopatrzeniem. Wciąż królują układy ARM od Qualcomma, czy też MediaTek, ale Atomy stopniowo zyskują na popularności i na rynku jest coraz więcej tabletów działających w oparciu właśnie o te procesory.

Word  na Androida

Word na Androida

Musicie się także przygotować na to, że każda aplikacja zajmuje całkiem sporo miejsca – od 200 do 300 MB, co w sumie daje prawie 900 MB (jeśli chcielibyście korzystać z całego pakietu). Word, Excel i PowerPoint na Androida pozwalają na edytowanie dokumentów, tworzenie nowych oraz wyświetlanie już stworzonych. Aplikacje mają zintegrowaną obsługę Dropboxa, więc wszystkie pliki można zapisywać w chmurze.

PowerPoint  na Androida

PowerPoint na Androida

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, kiedy Microsoft udostępni finalne wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint w wersji na Androida, ale nie powinno czekać na to zbyt długo. Office to jeden z kluczowych produktów dla amerykańskiej firmy, więc pakiet cały czas będzie rozwijany.

Wszystkie trzy aplikacje z pakietu Office na Androida możecie pobrać ze Sklepu Google Play:

Word na Androida
Excel na Androida
PowerPoint na Androida

za: DobreProgramy

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Wszystko fajnie ale po pierwsze rozmiary tych aplikacji to jakaś masakra (wszystkie powyżej 100 MB). Po drugie wymaganie ekranu co najmniej 7 cali? WTF? Po trzecie brak wsparcia dla JB? Porażka.

Damian Jaroszewski
Gość

No to prawda, ale pamiętaj, że to wciąż wydania testowe. Pozostaje mieć nadzieję, że w finalnych wersjach poprawią te niedociągnięcia