Microsoft bierze się za aktualizację aplikacji systemowych Windows Phone

Po wczorajszej aktualizacji appki Oszczędzaj baterię, dzisiaj przyszła kolej na update następnej aplikacji systemowej Windows Phone. Tym razem padło na OneDrive. Zmian jest sporo, a kilka z nich z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników chmury od Microsoftu. Oto bowiem aplikacja na OneDrive na Windows Phone staje się w pełni użyteczna.

Aplikacja OneDrive była dość często aktualizowana przez Microsoft, ale – nie oszukujmy się – były to zazwyczaj niewielkie zmiany lub po prostu łatanie błędów i luk w zabezpieczeniach. Kluczowych zmian w samej appce nie było zbyt wiele. Aż do dzisiaj.

Najważniejszą nowością w aplikacji OneDrive v4.2 na Windows Phone, bo takim numerem została oznaczona, to możliwość zapisywania plików w dowolnym miejscu pamięci telefonu. Dotychczas, pobierają plik z chmury, nie mieliśmy wpływu na to, gdzie zostanie zapisany. Teraz aplikacja pozwala na wybór konkretnego folderu, za każdym razem, gdy chcemy coś pobrać do pamięci telefonu. To spora zmiana w podejściu, ale jak najbardziej potrzebna. Nowa funkcja powinna ucieszyć wszystkich użytkowników i aż dziw bierze, że wcześniej nie była dostępna.

Kolejne zmiany, to między innymi nowy ekran postępu pobierania lub wysyłania pliku, na którym dokładnie możemy śledzić, jak szybko dane są przesyłane, poprawki w ekranie wybierania kontaktów, do których chcemy przesłać pliki oraz tradycyjne łatanie dziur i poprawy wydajności.

Aplikacja jest dostępna tylko dla użytkowników Windows Phone 8.1, czyli jak na razie wąskiego grona, ponieważ system można znaleźć jedynie na Lumiach 930, 925 w sieciach T-Mobile oraz Polkomtel (Plus), 625 w T-Mobile, Orange, Plusie i wersji sklepowej (niebrandowanej) oraz Prestigio PSP8500 DUO, który również działa na Windows Phone 8.1.

Jeśli chcecie wiedzieć, kiedy aktualizacja trafi na waszą Lumię, to udajcie się na oficjalną stronę Nokii i wyszukajcie nasz kraj. Zwróćcie uwagę na to, że dla każdego operatora aktualizacja jest publikowana osobno.

źródło: All About Windows Phone

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o