Microsoft bierze się za aktualizację aplikacji systemowych Windows Phone

onedrive-windows-phone

Po wczorajszej aktualizacji appki Oszczędzaj baterię, dzisiaj przyszła kolej na update następnej aplikacji systemowej Windows Phone. Tym razem padło na OneDrive. Zmian jest sporo, a kilka z nich z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników chmury od Microsoftu. Oto bowiem aplikacja na OneDrive na Windows Phone staje się w pełni użyteczna.

Aplikacja OneDrive była dość często aktualizowana przez Microsoft, ale – nie oszukujmy się – były to zazwyczaj niewielkie zmiany lub po prostu łatanie błędów i luk w zabezpieczeniach. Kluczowych zmian w samej appce nie było zbyt wiele. Aż do dzisiaj.

Najważniejszą nowością w aplikacji OneDrive v4.2 na Windows Phone, bo takim numerem została oznaczona, to możliwość zapisywania plików w dowolnym miejscu pamięci telefonu. Dotychczas, pobierają plik z chmury, nie mieliśmy wpływu na to, gdzie zostanie zapisany. Teraz aplikacja pozwala na wybór konkretnego folderu, za każdym razem, gdy chcemy coś pobrać do pamięci telefonu. To spora zmiana w podejściu, ale jak najbardziej potrzebna. Nowa funkcja powinna ucieszyć wszystkich użytkowników i aż dziw bierze, że wcześniej nie była dostępna.

Kolejne zmiany, to między innymi nowy ekran postępu pobierania lub wysyłania pliku, na którym dokładnie możemy śledzić, jak szybko dane są przesyłane, poprawki w ekranie wybierania kontaktów, do których chcemy przesłać pliki oraz tradycyjne łatanie dziur i poprawy wydajności.

Aplikacja jest dostępna tylko dla użytkowników Windows Phone 8.1, czyli jak na razie wąskiego grona, ponieważ system można znaleźć jedynie na Lumiach 930, 925 w sieciach T-Mobile oraz Polkomtel (Plus), 625 w T-Mobile, Orange, Plusie i wersji sklepowej (niebrandowanej) oraz Prestigio PSP8500 DUO, który również działa na Windows Phone 8.1.

Jeśli chcecie wiedzieć, kiedy aktualizacja trafi na waszą Lumię, to udajcie się na oficjalną stronę Nokii i wyszukajcie nasz kraj. Zwróćcie uwagę na to, że dla każdego operatora aktualizacja jest publikowana osobno.

źródło: All About Windows Phone