Wyciekły zdjęcia pierwszego telefonu marki Microsoft Lumia

Po ostatnich doniesieniach, na temat tego, iż Microsoft rezygnuje z nazywania swoich smartfonów Nokiami, dzisiejsza informacja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Oto bowiem wyciekły do sieci pierwsze zdjęcia nowego urządzenia już pod marką Microsoft Lumia.

Oczywiście zmiana nie dotyczy aktualnie dostępnych na rynku telefonów, które przecież mają logo Nokii. Ale już wszystkie nowe urządzenia mają należeć do marki Microsoft Lumia, a nazwa „Nokia” ma być używany tylko w przypadku najtańszych, tradycyjnych telefonów, jak chociażby model 130.

Dzisiejsze zdjęcie wyciekło za sprawą chińskiego regulatora rynku o nazwie TENAA i pojawiło się w serwisie Weibo, który uchodzi za chińskiego Twittera. Na fotografii możemy zobaczyć pomarańczowego (czerwonego?) smartfona z logo Microsoftu. Jego nazwa kodo to RM-1090 i podobno na być zbliżony rozmiarami do Lumii 830. Poza tym telefon ma być wyposażony w ekran qHD 960 x 640 pikseli, a także moduł 3G z HSPA.

Ze zdjęcia nie da się zbyt wiele wywnioskować, ale sądzę, że będzie to model budżetowy, ale z nieco większym wyświetlaczem niż chociażby Nokia Lumia 520 lub 530. To coraz cześciej spotykana praktyka wśród producentów urządzeń mobilnych, aby wprowadzać duże smartfony z niskiej półki cenowej.

źródło: Weibo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o